עיצוב מטבחים2022-04-26T21:32:22+03:00

עיצוב מטבחים

עיצוב מטבח בדירת יוקרה

תכנון מטבח יוקרה במגדלי תל אביב

עיצוב מטבחים בבית או בדירה מסמל: דרך חיים, מקום לביטוי וחוויה

דרך קסם המטבח

עיצוב מטבחים בעידן הטכנולוגיה הדיגיטלית בתפיסת העולם האורבנית, ומצד שכנגד תכניות הבישול הרבות המציפות אותנו והשפים המדוגמנים במנותיהם, ללא ספק הדגישו את התפיסה החדישה והדומיננטית בעיצוב המטבח. לא עוד מטבח ישן וסטנדרטי אלא שדרוג המטבח: טכנולוגיה, פונקציונליות המטבח, הם אלה השולטים בעולם המטבח החדש. ישנם בעולם מס' תערוכות עיצוב מטבחים, כשהחשובה ביניהן salone del mobile milano באיטליה. ובכל שנה נוספים חידושים וטרנדים.

עיצוב מטבחים מודרני, אורבני או כפרי, מושם הדגש על תכנון מטבח אופטימלי ופרקטי. אזור המטבח נחשב למרכז הבית: בבוקר נעשית הכנת הקפה המהביל ממכונת הקפה עם חיוך וחיבוק ליום מוצלח. ארוחות הערב שבו מתבצעים שיחות סוף יום, קבלת חלק ניכר מהחלטות הבית, מקום שהמשפחה מתכנסת, משתפת, משוחחת ללא טלוויזיה ורק עם היחד והנינוחות. כמו כן הכנת ארוחות משותפות שמאחדות את המשפחה, שיחה וקפה עם השכנה או החברה הטובה או ככל העולה כיד הדמיון.

חווית עיצוב המטבח

מחפשים מידע על עיצוב מטבח? אומר תחילה שהתהליך היינו תהליך מורכב ואין להמעיט בו, ישנם  היבטים רבים שיש לקחת בחשבון, להתמקצע גם בפרטים הקטנים. בכתבה זאת ובכתבות נוספות באתר בנושא עיצוב מטבחים אתן מענה למרבית שאלותיכם וזאת בעקבות הניסיון הרב שצברתי עם מאות לקוחות מרוצים, הן מבחינת מקצועי הנוכחי, הן מעברי כמעצבת יוקרה במטבחי רגבה והחשוב מכל כאם וכרעיה ותיקה נהייתי אוטוריטה מקצועית בתחום המטבחים. ואם אדע שהעשרתי את הידע שלכם במעט וגרמתי להפחית את עגמות הנפש וההתלבטויות. אשמח!

עיצוב מטבח בהרצליה

תכנון מטבח מקצועי בהרצליה

כיצד מתחילים? עיצוב מטבחים יוקרתיים ובטכנולוגיות מתקדמות

כבר הבנו מהנכתב מעלה שהמטבח איננו עוד רק בכדי להכין אוכל ולבשל לכן בכדי לתכנן מטבח נכון ופונקציונלי והעונה על דרישות ההווי המשפחתי. השילוב בין השניים, מצריכים מאיתנו מחשבה והתייחסות  מיוחדת, נכונה ועדינה וזאת בעבודה מקצועית מול מתכנן עיצוב מטבחים מקצועי ואמין.

בבואנו לתכנן מטבחים מעוצבים אנו נדרשים בתחילה לעבוד מול אדריכל פנים או מעצב פנים. להעריך את השטח הכולל של החלל הציבורי בבית  ולחלק אותו בקפידה תוך כדי שמירה על שיווי משקל בין החללים, על נוף וכיווני אוויר. בנוסף כדי לבנות את הרצוי חייבים להתייחס לאופי ולסגנון המטבח המבוקש כגון: מטבח, אי, מטבח מודרני, מטבח לבן, מטבח כפרי ועוד.

עיצוב מטבח מקצועי

עיצוב מטבח לבן בהרצליה

טיפים לתכנון והדגשים במטבח

 • להקפיד על מרחק ומשטח עבודה גדול בין הכיור לכיריים.
 • תכנון נכון של הארונות והמגירות ימצו את הפוטנציאל המקסימלי ויכילו הרבה  יותר אחסון ואינסטרומנטים.
 • לפני התכנון יש לבחור את מוצרי החשמל יש לשים תשומת לב למקרר –  ישנם מקררים בעומקים ורוחבים שונים. עדיף לרכוש לחוד מקרר ולחוד ומקפיא ולחברם. מומלץ לבחור במקרר ומקפיא אינטגרלי המוסתרים בארון ובכך מקבלים מראה אחיד ונקי.
 • מדיח הכלים - הנדסת אנוש בעבודה נכונה וליציבות הגב מדברת מדיח הכלים מצד שמאל לימיניים ולצד ימין לשמאליים.
 • התאמת גובה סיומת ארונות התחתונים - שינוי הצוקל - והתאמתו לבני הבית.
 • התאמת הארונות העליונים או הקלאפה לגובה המשתמש - ניתן לשינוי.

הצלחת בעיצוב מטבחים

 • התאמת המטבח לכל סגנון הבית - זכרו בית מעוצב חייב לדבר באותה שפה עיצובית .
 • התאמת משטח/ שיש, הסוג הצבע והתשדורת  והאווירה שברצוננו ליצור. ישנם מספר סוגים כגון: משטחי קיסר , משטחי קונצנטו, משטחי  אוניקס, שיש גרניט, גרניט פורצלן, משטחי קוריאן לסוגיו, נירוסטה ועץ.
 • התאמת הריצוף למטבח: סגנון, צבע ואחוזי ברק, המשפיעים גם על החזר אפקט האור מהתאורה שבחרתם.
 • חיפוי נכון של קירות המטבח, התאמה, וגם כאן ישנו מבחר עצום.
 • התאמת התאורה: שילוב של תאורת הצפה ביחד עם תאורת אווירה ורקע - גורם מאוד חשוב במטבח מעוצב. תאורה ואפקט תאורה נכון ומקצועי יוסיף כ 30- 40 אחוז לעיצוב המטבח.
עיצוב מטבח פרובנס

עיצוב מטבח פרובנס

השראה בתכנון ארונות המטבח - הסוד שלי

בתור מעצבת פנים אלמנט המיוחדות ותפיסת העין המקצועית והתחברות ללקוח זה הסוד שלי, לכל אורך השנים מאזינה ומקשיבה לרצון לקוחותיי: שומעת ומקשיבה  לצורכיהם והתקשורת בנינו קולחת ומאפשרת תכנון וביצוע נכון ומקצועי.

אי במטבח

אם חשבתם לרגע שאי במטבח זה טרנדי רק של התקופה האחרונה, אז בואו אנפץ לכם את הדעה. כבר בעבר הרחוק, בטירות היו איים במטבחים גדולים הממוקמים באמצע החלל ושימש את העוסקים בבישולים, משטח האי שימש אז רק כמשטח עבודה לכל דבר. היום נוכל לראות אי לא רק בבתים מעוצבים רחבי ידיים אלא גם בעיצוב דירות סטנדרטיות, האי כיום היינו רב שימושי ומאוד פרקטי. משמש כמשטח עבודה, כיחידות אחסון רחבות ונוחות, אפשרי למקם בו את הכיור הראשי או את המשני, את הכיריים, התנור. ואם אתם בין אוהבי היינות, את מקרר היינות, ויטרינה לכוסות היין, ואחסון הירקות והפירות. ובנוסף משמש כפינת הישיבה: חצי בר או נמוך בגובה שולחן ישיבה כהחלטתכם. השימושים הם רבים ומגוונים, אך החשוב ביותר לא להעמיס ולתת מראה נוח, נעים ואוורירי.

טיפים בתכנון אי במטבח

 • אין להעמיס את כל האלמנטים שהזכרתי וזאת בכדי ליצור אווירה ועיצוב נקי ומכבד.
 • אין לשלב אי במשטח מטבח קטן - ניראה לא טוב ולא תהיה בו הנדסת אנוש רצויה.
 • מעל האי המלצתי לתת תאורה ממוקדת אינטימית עם דימר לוויסות עוצמת האור ולאווירת רוגע.
 • אישה : בד"כ תתפאר בגודל המטבח והפונקציונליות, את חברתה הטובה או ואת השכנה תארח במטבח היוקרתי שלה.
 • הגבר לעומתה: יתגאה במקרר היינות ובמשטח האי.
תכנון מטבח מודרני

עיצוב מטבחים בשילוב הנדסת אנוש - תכנון מטבח מודרני

עיצוב מטבחים

אחרי התלבטויות מרובות מתחילים בתכנון, תחילה עלינו לשקול בזהירות מרבית היכן למקם את המקרר, את התנור, הכיור, האי ואת ארונות המטבח, לכל בחירה תהיה לכך השפעה ניכרת על מראה החלל וגודל החלל. הדבר הכי חשוב  בתכנון מטבח מיקום אחסון - ברב המטבחים נמצא הרבה מאוד סירים, מחבטות כלים וקופסאות מסוגים שונים, מיקסרים, מכשירי חשמל תמי 4 ועוד.

לאט לאט מגלים שעבודת התכנון שחשבנו שהיא קלה מקבלת נפח עצום. עשו לכם כלל: תתאתגרו ועשו זאת בעצמכם ואם אתם לא לוקחים סיכונים, גשו למעצב פנים מומחה בתכנון מטבחים שיהווה את האבן הראשית ליצירת המטבח והחלל הרצוי, הוא יהיה לכם בנוסף החבל המקשר ובעל הידע בין כל העוסקים במלאכה, בכך תחסכו זמן רב ,עבודה חובבנית;

מרב פריטים ופרטים ושכיחת פריטים חשובים. ודבר חשוב לא פחות חסכון בכסף רב ושלא נדבר על תכנון ועיצוב מטבח נכון ויפה הרבה יותר.

אין כמו לעצב מטבח וטרנדים 2022 בעיצוב מטבח אצל זוהרה קליין- מובטחת לכם הנאה וניסיון רב.