אדריכלות פנים2023-12-16T16:35:45+02:00

אדריכלות פנים

ככה מתכננים עד להבשלת רעיון אידיאלי וממכר

אדריכלות פנים - ביתו של האדם מבצרו אווירה הרמונית

אדריכלות פנים מוגדרת כ"אומנות הבנייה" כל שיפוץ או שינוי מבנה מתחיל בתכנון פנים נכון ומדוייק, ע"י שרטוטים קפדניים המתארים איך יראה המבנה הפנימי וחלוקתו לאזורים, תוך התחשבות והתאמתו להתנהלות היומיומית שלנו. המתכנן תמיד חייב להישאר מעודכן בנוגע לשינויים ולטרנדים החדשים בתחום אדריכלות הפנים,  ואולם יחד עם זאת לשמור על סגנון עיצוב מקורי, וחשיבה אינדיבידואליסטית ולתת ביטוי עיצוב האישי בשבילכם.

זרימה נכונה בין החללים, איזונים בין החללים השונים הנוצרים ובכך ליצור חלל נכון, וזאת נעשה תוך שמירה על קו עיצובי מנחה ועל הרמוניה נעימה. לדוגמה: גרם המדרגות לבעלי הבתים הפרטיים הם לא פעם ממוקמים לא נכון לא נוחות או מקטינות את החלל צריך לקבל התייחסות הולמת.

תמיד חסרות לנו פתרונות אחסון, חדרי ארונות, מזווה נוח ומתאים, נישות לאחסון או המשמשות לנוי שמשנות את נראות החלל.

גם האזורים שבין החדרים צריכים לקבל התייחסות ראויה ונכונה, ולא רק האזורים המשותפים, המטבח, חדרי הרחצה והחדרים. זאת נעשה באמצעות ביצוע עבודת אדריכלות פנים מקצועית ואיכותית מקנה לביתכם מראה עיצובי חדש ומרען. עיצוב קיר כוח דומיננטי בסלון, בעליית הגג, במרתף, בחדר השינה ההורים, בחדר המשפחה, בפינת האוכל, בחדר העבודה / משרד או בכל חלל שיוחלט, אך כמובן באיזון משקלי החללים אחרת לא יראה ונחוש בית מעוצב - חשוב מאוד.

ביתו של אדם הוא מבצרו כפי שהיטיב אחד השירים הפופולריים  "אדם בתוך עצמו הוא גר", אנו נדרשים לספר את הסיפור האישי של המשפחה באמצעות עיצוב ייחודי המשקף את המאפיינים הייחודיים של כל אחד מבני המשפחה, תוך קשירת המאפיינים לכלל סיפור ייחודי, מעניין ומרתק.

בשנים האחרונות ניתן לראות טרנדים רבים הולכים וחולפים בתחום אדריכלות הפנים ועיצוב הפנים כגון: אפקט התאורה, שילובים של טקסטורות ועוד. למעשה אפשרויות העיצוב הן רבות ומגוונות ולכן חשוב שנאפיין באיפיון מדוייק והנכון ביותר את העיצוב המתאים לנו  - איזה כייף ליצור !!!.

.

פרויקט אדריכלות פנים לפני ואחר

אדריכלות פנים בדירה חדשה מקבלן בתכנון זוהרה קליין

אדריכלות פנים שילוב בין אדריכלות לעיצוב פנים

אדריכלות פנים הוא שילוב מעניין בין אדריכלות ועיצוב פנים, וכפי שציינו הינה חלוקה פנימית שונה מהנמצא המתחשבת באיזון חלל הנכון והמחמיא של המבנה, מעניקה לא אחת אווירה מיוחדת שמתאימה לאורח החיים של בני המשפחה תוך התחשבות במגמות ובטרנדים מעולם עיצוב הבית.

אכן תחום נרחב ללא ספק ולכן התפצלו הדרכים: מצד אחד אדריכלות שהינה מוכרת כאדריכלות חוץ המתאפיינת ומצטיינת בתכנון שלד המבנה, המבנה ועל החזיתות החיצוניות ע"פ תכנית המתאר והשכונה בה נמצא הבית, ועוד עוסקת לפעמים על חלוקת החלל ולכן הם מתמקדים בשלהם וקצת חלשים בשאר - ומצד שני ניצבת התמקצעות בתחום אדריכלות פנים שפורח בשנים האחרונות, וכפי שאמרנו וציינו שהיא מאין הכלאה.

בחו"ל יש הבדל משמעותי בין מעצב פנים, אדריכל פנים, או אדריכל. בארץ ההבדל מטושטש ועדיין אין מחויבות לתעודה לכן החלוקה: אדריכל פנים נחשב בארץ מעצב פנים מקצועי בעל תעודה שיש ניסיון מוכח  של 10 שנים לפחות, וזאת בשל הניסיון והידע הרב שצבר  (יש לציין שרק למהנדס מותר להזיז או לפרק עמודים בתוך הבית), כיוון שיש לו את הידע מה מותר ומה אסור ובכך ימנע עוגמת נפש ובזבוז של זמן וכסף יקר.

אדריכלות פנים בדירה חדשה מקבלן לפני התכנון

אדריכלות פנים בדירה חדשה מקבלן לפני התכנון

אדריכלות פנים בדירה חדשה מקבלן אחרי התכנון

אדריכלות פנים בדירה חדשה מקבלן אחרי תכנון

התמחות בנושא אדריכלות פנים, עיצובי דירות ובתים פרטיים, הכולל ביקורות בניה וליווי

והתוצאה בלייב של השרטוטים מעלה

אדריכלות פנים ובתים יפים  - מדוע כדאי?

העוסקים באדריכלות פנים חייבים להיות בעלי יידע נרחב בנושא. ידע רב דרוש ובהבנה נרחבת של התשתיות לתחומיהם המגוונים, חלוקת הבית לחללים חדשים נכונים הרבה יותר, הריסה ובנייה מחדש של קירות, שיטות וחומרי בנייה, נגרות, תאורה ועוד.

כמו כן שלא נשכח את כתב הכמויות מקצועי ומפורט, שמהווה מפה ותרשים של כל התכנון נמצא עליו בצורה מפורטת החוסך הרבה כאב ראש וגם מתכנן תקציב ושומר עך תקציב מאוזן, והוא זה בנוסף שילווה את הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

בידע ובניסיון רב במקצוע אדריכלות פנים, מירב הסיכויים שהשיפוץ הגדול וחלומינו יעבור בשלום ונהנה מבית פונקציואנלי, פרקטי ומעוצב. משימה הדורשת כפי שאנו למדים: מקצועיות וחשיבה לעומק גם בנושאי יעילות אנרגטית לא נחסר.

נושא חשוב נוסף נוסף הינו הליווי בפרויקט אדריכלות פנים שהינו מאסיבי הרבה יותר ודורש מיומנות וידע לכוון נכון את בעלי המקצוע השונים שיעבדו בבית. כמו כן חשוב ביותר שבעל המקצוע ילווה אתכם מתחילתו ועד סופו, מה שלא נעשה במשרדים אדריכלים גדולים ולאחרונה גם בקטנים וחבל.

תיאום ציפיות

ותק וניסיון - אחד מהשיקולים הראשונים והחשובים ביותר; צבירת ידע מקצועי ואנושי זה מטמון יקר ערך, יכולת טכנית, קשרים עם יבואנים, ספקים ובעלי המקצוע - בכך היכולת הביצועית תהיה רבה יותר, עלויות מחושבות יותר וחסכון ובאילו תקציבים תעמדו.

תיאום ציפיות - "לא כל אדריכל פנים מתאים לכם" - הנכון הוא זה שידע להקשיב לכם, ידע מה נחוץ לכם ובאיזה תקציב. היכולת שלו להשאיר את האגו בצד ולהיות קשובים וחדור מוטיבציה לפרויקט שלכם, ידע להוביל אתכם בבטחה, והחשוב: איתו תרגישו פתיחות ואמינות ולבסוף תאמרו: "אנחנו הולכים איתך".

בנוסף בעל מקצוע מהימן ומקצועי ידע לא לכפות את דעתו עליכם, אלא בעת ידע לכוון ולהסביר את עמדותו המקצועית אך ידע בסופו של יום אתם בעלי הבית, ולכן התחשבות בכם חשובה לאין שעור.

סטודיו אדריכלות פנים ועיצוב עוסק:

  • תכנון חללים מבראשיתם בבתים פרטיים ובדירות.
  • תכנון המרחב הפנימי וחלוקת חללים
  • תכנון ועיצוב תאורה וחשמל חכם.
  • תכנון נגרות ותכנון מטבח.
  • הגשת תכניות עבודה מקיפות לקבלנים ומכרזים.
  • הגשות כתבי כמויות מפורטים.
  • ליווי קבלן מוסמך + ביטוח .
  • עיצוב פנים מקצועי.
  • ליווי עד קבלת המפתח ולאחריו.

התמחות בנושא אדריכלות פנים, עיצובי דירות ובתים פרטיים, הכולל ביקורות בניה וליווי עליון לפרויקט

התמחות בנושא אדריכלות פנים, עיצובי דירות ובתים פרטיים, הכולל ביקורות בניה וליווי

אדריכלות פנים - מיומנות וניסיון

אני מביאה בעבודתי טכניקות שונות ומיומנות שרכשתי של תכנון ועיצוב פנים ע״פ דרישת הלקוח בד בבד עם מקצועיות חסרת פשרות לתכנון ושיווי משקל של החללים וזאת לאחר הבנת הצרכים וסגנון האישי של הלקוח ואולי גם הוספת חדר עבודה בתוך הבית עם פרטיות שלא תעיק על שאר בני המשפחה.

בניסיון הרב שרכשתי הבנתי את חשיבות הנושא והתמחתי בחלוקה נכונה יותר של החלל תוך יישום ופיתוח יכולות אישיות, תקשורת, הקשבה ומקצועיות יחדיו, כאדם חושב ויוצר מציאות המהוה יתרון משמעותי בבניה ובתכנון בית או דירת החלומות שלכם בשמחה, באנרגיה שופעת ובעלת מוטיבציה.

כמו כן שמה דגש על איזון החלל דבר בעל חשיבות גבוהה כשבאים לחלק את השטח או להוריד חדר אחד לטובת חלל הסלון, תוך כדי שילוב פונקציונאלי רב והאיזון הכרוך בכך.

בידול הסטודיו מיתר משרדי אדריכלי הפנים היינו בניתוח ותרגום הלקוח, מתן פתרונות וגימור בסל אחד וזאת תוך מתן שירותי "אין האוס", הניתנים בדרך כלל על ידי גורמי חוץ, תוך ליווי יסודי, החל מקבלנים, מהנדסים, נגרים ועד לביצוע הדמיות מפורטות. דבר המבטיח את התוצאה הסופית ואת שביעות רצונו הגבוה של הלקוח. - יצירתיות ואיכפתיות זה הסוד !!!

אדריכלות פנים מקצועית ומדויקת מקנה לבית החדש ו/או המשופץ מראה אותנטי מלבב ושובה לב.

מתמחה כבר שנים רבות בביצוע מגוון רחב של פרויקטים בתחום אדריכלות פנים ועיצוב פנים - ולכן אתם מוזמנים ליצור קשר איתי ולתאם פגישה אישית.

אדריכלות פנים בתל אביב – פרויקט שרונה תל אביב כמעטפת ועכשיו יוצרים יצירה

אדריכלות ועיצוב פנים | בתים שכייף לגור בהם