עיצוב פנים2024-06-30T00:33:34+03:00

עיצוב פנים

עיצוב פנים פנטהאוז בתל אביב

עיצוב פנים עוסק בארגון החלל של הבית, בפרקטיקה ובפוטנציאל. במציאת מקומות אחסון ועיצוב החל מרהיטים מתאימים לחלל ולסגנון העיצובי , חלונות ודלתות, דרך גופי תאורה הקובעים את האווירה בחלל, נישות טקסטורות וצבעים על הקירות, ועד לאגרטל מיוחד או פסלון בספרייה אשר מוסיפים את המגע האישי והמיוחד שלכם. שילוב הצבעים שנדבר עליהם עוד רבות.

בעשור האחרון למושא ולתחום מרכזי בשיחת היום יום בקהל הנדלן הרגיל, ועבודה מול מעצבת פנים מקצועית נהפכה כסטנדרט לכל החושק בדירה חדשה מול קבלן ו/או ברכישת דירה יד שנייה, בשיפוץ או בתמ"א.

כמו גם רבים המעוניינים לבצע שינוי משמעותי בבית בו הם מתגוררים מזה זמן רב ולהתאימם לצרכיהם השונים והמגווניפ ואף לחלומותיהם הנעימים. למרות זאת ובניגוד להילך הרוחות הקיימים, עבור רבים תחום עיצוב הפנים עדיין אינו דבר מוכר או קרוב, ונתפס כמו "שירות טכני בעיקרו ובנאלי".

בפועל, זה רחוק מלהיות המצב. עיצוב מעניק אור וחיים חדשים לבית, יופי וגוון שונה במגוון מובנים שונים.

עיצוב קובע את האווירה בבית, משפיע על התחושה שהבית ישרה על דייריו הקבועים, ועל הרושם שיותיר בלבם של האורחים וקרובי המשפחה הבאים להתארח.

"כמתכננת וכמעצבת פנים חלק מהמחויבות האישית האינטגריטי שלי, מאפשרת מימוש הפוטנציאל הטמון בבית ומתן בחירה אישית של כל אחד ואחד מלקוחותיי שנבחרים בקפידה".

מה חשיבותו של עיצוב פנים מקצועי ונכון ועבור אילו חלקים מהבית מומלץ להיעזר בשירותיה של מעצבת פנים מקצועית?

עיצוב פנים מודרני

עיצוב מודרני הינו עיצוב נקי הרמוני, ללא רעשי רקע ושומר על אחידות בצבעיו ובגווניו לפעמים צבעים ניגודיים ולפעמים צבעים רכים יותר. עיצוב זה מתאפיין בקווים חדשים ונותן הרגשה של קלילות במרחב.

עיצוב מודרני מתחלק לכמה סוגים: עיצוב הייטייקיסי כבד או קל , עיצוב נקי מודרני ואף לעיצוב אקלקטי נחשב מידי פעם לעיצוב מודרני.

עיצוב פנים מקצועי

תפקיד מעצב פנים להאיר את תשומת לבכם לנושא זה או אחר, למשל: פעמים לא מעטות ישנן טעויות עיצוביות - אדריכלות עיצוב פנים - שלאורך זמן אם לא תתנו את דעתיכם על כך תתחרטו עליהן. כנ"ל בנושאי הנדסת אנוש בעיות ומגבלות וכו'.

כן מתחשב ובודק כל פרט בין אם קטן או גדול, בכדי ליצור אווירה של נינוחות ונועם.  ופורטת לכדי ריהוט, צבע, תאורה נכונה, וכל מרכיב הכרחי פרטים ומשלבת בין רצונות, חלו נוסף ואקססוריז שאין כל ספק שיוצרים את האווירה הסופית הנכונה והרצויה.

הקסם הגדול של פרויקטים עיצוב פנים הוא יצירת החזון הברור של בית החלומות של הלקוח, וכנ"ל הגשמתו. השמחה הגדולה במקצוע, היא לראות את הלקוחות מאושרים בביתם החדש.

"במסגרת עבודתי, אני מכירה את הספקים הנכונים, את הטרנדים העכשוויים ואת החידושים האחרונים בתחום עיצוב הבית. בנוסף, אני יודעת כיצד לעצב את הבית בכל סגנון שיתאים לכם. בין אם מדובר בסגנון כפרי רומנטי, בסגנון אורבני נקי או כל סגנון אחר.

כל בית הוא סיפור חדש, ואשמח לעבוד אתכם, לעצב את ביתכם על פי הסיפור שלכם, ולהגשים לכם את החלום ולהפכו למציאות. וחשוב לא פחות מלווה את תהליך הבנייה והשיפוץ, עד שהבית מוכן עבורכם".

חשיבות עיצוב פנים סנרגית

חשיבותו העצומה של עיצוב פנים מקצועי ויצירתי לבית שלנו באה לכדי ביטוי בשני מישורים עיקריים – הן במישור האסתטי (דקורטיבי) והן במישור הפונקציונלי (שימושי).

מבחינה אסתטית, ברור מדוע שירותיה של מעצבת מקצועית המתמחה בעולם עיצוב הפנים יכולים לחולל שינוי משמעותי ורצוי בסביבת המחיה האישית שלנו – כל מי שראה בחייו בית, דירה או משרד אשר מעוצבים בצורה מקצועית ואסתטית וודאי מיד הבחין בכך שמדובר בעבודה של איש מקצוע.

כזו שלא יכולים היינו לחשוב עליה ולהוציאה אל הפועל בעצמנו. מעצבות ומעצבי פנים הם אנשי מקצוע אשר משתמשים בשנים של ניסיון וצבירה של ידע מקצועי, כמו גם ב"עין" מקצועית אשר יודעת לזהות מגמות אסתטיות מתאימות, על מנת לעצב את פנים הבית שלנו באופן מספק מבחינה אסתטית. בכל סביבת מגורים דרושה אסתטיקה מסוימת, ומעצבת פנים טובה תדע להתאים את עיצוב הבית שלכם גם לטעם ולהעדפות שלכם.

מבחינה פונקציונלית, מעצבת פנים מקצועית יודעת כיצד לעצב את החלל והתכולה המאכלסת אותו על מנת שלמתגוררים באותו חלל יהיה נוח, מכל בחינה אפשרית. שילוב הפונקציונליות, הנדרשת במיוחד באזורים מסוימים של הבית (דוגמת המטבח, אזורי השירות, מקלחת/שירותים וכד'), יחד עם הרצון בקו אסתטי אחיד ומתאים, הוא משימה לאשת מקצוע מנוסה מהתחום...

בית פרטי מעוצב ע"י מעצב פנים

עיצוב פנים ייעודי עבור חדרים

מאחר ועולם עיצוב הפנים הוא עולם עשיר ורחב מבחינת סגנונות כלליים, פריטים ספציפיים שונים בהם משתמשים וכד', ניתן למצוא גם מעצבות פנים המתמחות באזורים מסוימים של הבית. למשל, עיצוב מטבחים, עיצוב חדרי רחצה, עיצוב תאורה לכלל הבית וכו'.

כלומר, עולם עיצוב הפנים כולל התמחויות באזורים שונים של הבית, כמו גם באלמנטים שונים הרלוונטיים עבור כל הבית (וגם הגינה) דוגמת תכנון ועיצוב תאורה.

עבור אילו מהאזורים בבית שלכם כדאי לשכור מעצבת פנים? ובכן, הדבר הנכון ביותר מבחינה מקצועית הוא להתייעץ עם מעצבת פנים בנוגע לכל לשאלה זו, שכן על מנת להחליט כיצד לעצב אזור מסוים בבית יש להתחשב בשאר חלקי הבית, והאופנים בהם הם מעוצבים. מעצבת פנים מקצועית יכולה לסייע לכם נקודתית באזור זה או אחר של הבית, אך בדרך כלל תעדיף לקבל מבט כולל ומקיף על הבית כולו, להציע לכם דרכים לשנות ולעצב מחדש אזורים מסוימים ולקבל יחד אתכם את ההחלטה בנוגע לסוג והיקף השיפוץ /שינוי הסופי.

עיצוב לבית מוסיף אור לחיים, לא פחות מכך. ניתן להיווכח בכך ברגע ששוהים בחלל אשר מעוצב באופן מקצועי ויצירתי, ואת השינוי המאיר הזה כל אחת ואחד מאיתנו היו שמחים למצוא גם בביתם שלהם.

התחלת מלאכת העיצוב

"אם אתם בונים בית, כדאי שתפנו למעצב עוד בשלב התכנון האדריכלי החיצוני. כך שיהיה תיאום מקסימלי בין עיצוב הבניין עצמו, אדריכלות הפנים - עיצוב החלל, ועיצוב הפנים".
"אם אתם משפצים דירה קיימת, פנו למעצב הפנים לפני תחילת השיפוץ.

זאת כדי שיוכל להנחות את בעלי המקצוע שיעבדו בדירה בהתאם לתכנית שהוחלטה. על מנת שכל האלמנטים שישולבו בבנייה יתמכו ברעיון עיצוב הפנים הכללי. ככל שהפנייה למעצב הפנים נעשית בשלב מאוחר יותר, כך קטנות אפשרויות העיצוב שניתן ליישם".

כל אדם נושא בלבו תמונה של בית שהוא המענה האולטימטיבי לצרכיו הרגשיים והפיזיים. ועם זאת, רבים מאתנו מוצאים עצמם גרים בבתים שאינם תואמים את התמונה הפנימית שלהם. חלקנו לא מצליחים לראות אותה בכלל. חלקנו דווקא יודעים מה הם רוצים, אך לא יודעים כיצד לממש זאת,

ואחרים מנסים לממש את תמונת הבית האולטימטיבית שלהם, אך נתקלים בקשיים רבים בדרך - היכן למצוא את הפריטים הנכונים, איך ניתן לחסוך בעלויות, התאמת הצבעים והפריטים וכיצד להכניס את כל הפנטזיה בחלל הנתון של הדירה. הרי זאת תורה שלמה שלא לומדים אותה ביום אחד ועל רגל אחת לכל דבר יש כללים וחוקים ודרוש לכך הרבה מאוד ניסיון ולהכיר את הלקוח.

עיצוב פנים עליית גג בבית פרטי

כיצד תבחרו את מעצב הפנים

עבודה עם מעצב פנים בעבודת עיצוב פנים דורשת פתיחות. נכונות לשמוע ולהשמיע אך התוצאות מדברות בעד עצמן.

במהלך העבודה נוצר סוג מסוים של אינטימיות בין המעצב והלקוח. לכן, בבואכם לבחור את מעצב הפנים שלכם, תנו את דעתכם לאינטראקציה הראשונית ביניכם - עליכם להרגיש נינוחים ביותר, ועל התקשורת ביניכם להיות טובה וברורה. רצוי שהמעצב שיעבוד אתכם יהיה כזה שעבודותיו הקודמות מדברות אליכם.

- עליכם לוודא שיש לבעל המקצוע שבחרתם או שאתם עומדים לבחור את הניסיון המוכח לעבודתכם. בכך יחסך לכם הרבה הרבה זמן , תקציב, וויכוחים וכעסים מיותרים.

במשך השנים ובניסיון הרב שרכשתי התמקצעתי להתאים את גוף התאורה הנכון לחדר, היכן להשיג את הפריטים המיוחדים שיאמרו את האמירה האישית שלכם, וכיצד לשלב בתוך כל אלו פתרונות בית חכם, ומערכות שמע ומולטימדיה משוכללות, לכן תנו למעצב לדבר במיוחד בפגישת ההיכרות הראשונה ותבחינו מתחת לפני השטח מה יש לו להציע.

מעצב פנים טוב, ידע כיצד לעזור לכם לחדד ולמקד את התמונה של בית החלומות שלכם. המעצב ישוחח אתכם ויכיר את צורכיכם והעדפותיכם, ילווה אתכם, יידע להצביע על נקודות שבוודאי לא נתתם עליהן את הדעת. לא ינוח עד שתתקבל תמונה ברורה, על פיה ניתן יהיה להתחיל בעבודת עיצוב פנים נכונה ושלווה.

לאחר מכן, יבחן המעצב את הדרך בה ניתן לקבל את התמונה המבוקשת בחלל הנתון של ביתכם. לאחר שירטוט והסכמה על התכניות, ינחה את בעלי המקצוע כיצד לפעול על פי התכנית. "אחד התפקידים החשובים שלי כמעצבת, הוא לקחת את החלום שלכם ולפרוט אותו לפרטים שיעבדו בצורה פונקציונלית, כך שהבית מלבד היותו יפה ומרשים, ישרת אתכם בנוחות וביעילות בחיי היומיום".

משרד עיצוב ואדריכלות פנים מוביל מתמחה בתכנון בתים פרטיים, דירות קבלן, דירות יוקרה