איך בוחרים מעצבי פנים מובילים

עיצוב פנים מוביל

מעבודתו של מעצב פנים מוביל

איך לבחור מעצב פנים מוביל?
מורה דרך למשפץ ולמחליף הדירה המבולבל

זהו, ההחלטה נפלה. התלבטתם, עשיתם חשבון, והחלטתם שזהו זה, משפצים את הדירה – זאת שאתם גרים בה כבר שנים, או זאת שרכשתם ממש בימים אלה. עכשיו מגיעה השאלה הלא פחות חשובה: מעצב פנים מוביל מוכר ובעל ניסיון רב?  או מנגד האם לבחור מעצב פנים מתחיל? או האם לעשות זאת לבד – זאת גם שיטה. אם יש לכם אשליה שבלי מעצבי פנים מובילים ומיומנים זה יעלה לכם פחות, יש סיכוי גדול שלא לקחתם הכול בחשבון. למשל את הריצות בין בעלי מקצוע, שמבטחים הבטחות ונעלמים, שמחליטים על מחיר וחורגים. בטח לא לקחתם בחשבון את הפסד ימי העבודה, בחירת חומרים מקרמיקה ועד ברזים ודלתות, החלטות חשובות כמו הריסת קירות ובנית קירות. הרבה עגמת נפש, הרבה בלבול מוח. כדאי שתשקלו למסור את השיפוץ למישהו שמבין בזה וזה מקצועו. בהקשר למעצב מתחיל כאן יש עם זה בעייתיות מסוימת, אין כל ספק שמעצב מוביל ידע לקחת בחשבון את כל הרג’קטים והטעויות שיכולות להיווצר כאשר מעצב מתחיל בתחילת דרכו.

אין כל ספק שבמקרה זה ניסיון רב חשוב לאין שיעור – הזול הוא בד”כ היקר.

טיפים לבחירת מעצבי פנים מובילים

השוק מוצף במעצבי פנים, הרשימה מבלבלת, ואין צורך להיכנס לפאניקה. הנה כמה טיפים מועילים לבחירת מעצב הפנים האידאלי עבורכם. באם תגוללו את הדף למטה תוכלו לקבל מצגת לתהליכי שלבי העבודה של מעצב פנים המתמחה בעבודתו ובעבודה מורכבת ומדויקת.

הכינו רשימה

כנסו לאתר האינטרנט שם תימצאו אין ספור דפים ואתרים של מעצבי פנים מובילים. רשמו לפניכם את השמות אלה שאהבתם את עיצוביהם, הרשימה הזאת כמובן יכולה להתרחב דרך פרסומים אחרים או  המלצות מכרים. בסופו של דבר הרשימה חייבת להצטמצם לרשימה של שלושה ארבעה ולא יותר.

קבלו המלצות

חשוב מאד לקבל המלצות על מעצבי הפנים, שברשימה שלכם. ההמלצות בעיקר על אמינות, ועמידה בזמנים, יקבעו בסופו של דבר אל מי אתם פונים. חשוב לבדוק פרויקטים קודמים של מעצבי הפנים. צמצמו את הרשימה שלכם, וקיבעו פגישה עם מעצבי הפנים. שקיבלו את הכי הרבה נקודות. אל תחששו לשאול שאלות, זכרו, אתם הלקוחות, וחשוב שתהיו שבעי רצון. במקרה של מעצב פנים מוכר וידוע דבר הפחות חשוב אין שם טוב משמן טוב.

מעצב פנים רב גוני

כדאי לבחור מעצב הפנים שהוא רב גוני. לא מומלץ לקחת כזה, שכל העבודות שלו הן בסגנון אחד. אתם עוד לא ממש יודעים מה הסגנון שלכם, וכדאי שהמעצב שלכם יהיה פתוח. חשוב שהמעצב שלכם  ידע לנצל בצורה הכי יעילה את חלל הבית שלכם.

חשיבות הדיאלוג

המעצב שלכם הוא אמנם איש מקצוע יצירתי, אבל הוא גם הראי שלכם. הוא בעצם מתרגם את מה שאתם לא יכולים להביע. בחרו מעצב שאתם אוהבים את מה שהוא עושה, אבל שהוא גם מסוגל לנהל דיאלוג ולהקשיב לכם. שידע איזה מטבח הכי מתאים לכם בהתאם לצרכים שלכם, ולחלל הבית. מעצב פנים שיקשיב לפנטזיות שלכם, וידע לשלב בין חזון למציאות. בחרו מעצב פנים שמסוגל לדבר אליכם בשפה שאתם מבינים. רוב האנשים למשל לא מבינים בשרטוטים.

   לא רק עיצוב

בחרו מעצבי פנים, שלא רק מבין בעיצובים, טרנדים, צבעים וחללים. שימו לב שהוא גם בקיא בשוק, שהוא מפלס את דרכו בקלילות בין חנויות הקרמיקה ואביזרי האמבטיה. שיש לו קשרים עם בעלי מקצוע מנגרים ועד זגגים, עם רשימת הספקים הטובה ביותר. מעצב פנים שיש לו יכולת לצפות בעיות עתידיות, שהוא יודע איך לשלב בין ריהוט, תאורה ואביזרים. חשוב מאד שישלוט בעולם המושגים המקצועי והטכני, שיהיה לו ידע בסיסי בתחומים קצת פחות זוהרים כמו: ביוב, צנרת וחשמל.

מחיר, מחיר, מחיר

עשו סקר שווקים, שתדעו איפה פחות או יותר איפה אתם עומדים. לא כל מעצבי הפנים מתמחרים את העבודה באותה שיטה. יש כמה נושאים, שכדאי לסכם מראש: סכמו על זמן סיום ועל מקסימום חריגה, דאגו שהמחיר יהיה סופי. חריגה תהיה רק בהסכמה מראש, וגם אז במידה והחלטתם באמצע הדרך על שינוי. חתמו על חוזה עבודה מפורט.

השורה התחתונה

בניגוד לדעה הרווחת, עיצוב פנים הוא לא מותרות, להפך. מעצבי פנים מובילים יחסכו לכם לעתים קרובות גם כסף וגם זמן. מעצבי פנים ידעו להשתמש נכון בתקציב שלכם, וידעו איך לעצב את הבית שלכם לא רק יפה אלא גם נכון. עומדים לפני שיפוץ? אל תהססו, בחרו לכם מעצב פנים, לא תצטערו. בהצלחה.

מצגת המתארת את תהליכי עבודה בתכנון עיצוב דירות

2018-08-13T18:20:05+03:00

סרטונים לצפיה

 

 

גלריה עיצוב בתים ודירות

בתים פרטיים

גלריה מטבחים

תמונות מטבחים

גלריה עיצוב תאורה

תאורה מעוצבת

גלריית חדרי רחצה

עבור למעלה