שיפוץ בית פרטי – המדריך השלם להצלחה בטוחה2024-07-05T20:01:45+03:00

שיפוץ בית פרטי - המדריך השלם להצלחה בטוחה

מתוך שיפוץ בית פרטי

שלב קבלת ההחלטות לפני שיפוץ בית פרטי

שיפוץ בית פרטי הוא הזדמנות נהדרת לשנות את החללים הפנימיים של הבית, לעשות קצת סדר, לרענן את האווירה בבית ולגרום לו להיראות ביתי, חמים ונעים.

אבל עבור רבים השיפוצים מסתכמים בכאבי ראש בלתי פוסקים של רעש, שיפוצניקים שמסתובבים בכל פינה, לכלוך מסביב ואי נוחות מתמדת.

ישנם אנשים המגיעים לשלב גימור הסופי של הבית כשהם מותשים ולפעמים גם לא כל כך מרוצים מהעיצוב הסופי. כדי לחסוך לכם את הטרחה שבשיפוץ ולהפוך אותו לקל יותר, אספנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור בשלום את שיפוץ הבית הפרטי שלכם.

החלטתם לשפץ לתת מראה אחר אסתטי חדשני, לשנות חללים בתוך המבנה, מתאים יותר ומאורגן הרבה יותר זה הזמן הנכון ! אך מיד עולה השאלה איך מתחילים?

חשוב ביותר להסתכל על התמונה הכוללת ולאחריו לרדת לרזולוציה הרבה יותר עמוקה. לדיירים רבים יש חזון עיצובי כללי בנוגע לשיפוץ הבית.

הם מעוניינים להאיר אותו יותר, להרחיב את החדרים, להגדיל את המטבח, להחליף אריחים, לשדרג את האמבטיה וכולי אך הם לא תמיד מסתכלים על התמונה המלאה.

כיצד הפריטים השונים ישתלבו ביחד ואינם בהכרח יודעים בכמה להגדיל, איך לעבוד נכון עם תקציב השיפוצים לפי סדר עדיפויות. כיצד להנחות את קבלן השיפוצים בתהליך ועוד. מתכננת ומעצבת פנים מנוסה תוכל לסייע לכם בתוכניות ובהכוונה נכונה ןליצור בשיפוץ הרמוניה ועבודה נכונה.

במאמר הזה העמיק בנושאים: לוח זמנים, תקציבים, תמחור, סדרי עבודה, סדרי עדיפויות ועוד...

שיפוץ חדר רחצה בבית פרטי

שיפוץ בית פרטי עם תכנון מקדים

כשם שלא מרכיבים שולחן מאיקיאה ללא הוראות מהיצרן, כך גם לא מתחילים בשיפוץ ללא תכניות פעולה מסודרות.

בכדי לעבור את השיפוצים בשלום, אתם זקוקים לתכנית אדריכלית מסודרת וכתב כמוויות שיעזרו לקבלנים ולשיפוצניקים להבין איך בדיוק אתם רוצים שייראה הבית שלכם ביום שאחרי והתמחור יהיה אמיתי וללא תוספות הידועות לשימצה בתהליכי השיפוץ.

תכנית אדריכלית משורטטת בקפידה על ידי אנשי מקצוע לאחר שהבית שלכם עובר מדידות ותכנון קפדני. לצד התכנית האדריכלית ולשלל השרטוטים, תזדקקו לעוד תכנית שתעניק מידע נוסף לקבלן ולשיפוצניקים: באילו חומרים בחרתם להשתמש? אילו רהיטים יהיו בבית? ועוד.

לא חייבים לעבור את תקופת השיפוצים לבד

בבית הפרטי השיפוצים דורשים מיומנות וידע בתחום.

אם אתם לא מבינים הרבה בשיפוצים ומעוניינים לעבור את התקופה הזו בראש שקט, ישנה אשת מקצוע אחת שעמה כדאי להתייעץ,

הלוא היא מעצבת פנים. אנשים שבוחרים "לחסוך" בכסף ולהימנע מלפנות למעצבת פנים מגלים בדיעבד עד כמה העזרה שלה הייתה חסרה להם ועד כמה היו יכולים להימנע מתשלומים מיותרים דווקא אם היו פנים אליה.

כאשר מעצבת הפנים יושבת אתכם ומתכננת יחד אתכם את הפרויקט היא מודדת, בודקת ומתכננת הכול לפרטי פרטים.

וכשיש תכנית מדויקת המוצגת עד הסוף, השיפוץ שלכם אינו מושתת על השערות ועל "בערך". כך יוצא שכשאתם נעזרים במעצבת פנים, אתם בעצם חוסכים בכסף.

היא מתווכת ביניכם לבין שאר אנשי המקצוע. היא דואגת לכך שתקבלו אישור בנייה על ביצוע העבודות, וגם מקשרת ביניכם לבין אנשי מקצוע טובים שיעזרו לכם בשיפוץ.

כמו כן, מעצבת פנים מנוסה יודעת היכן תוכלו להשיג חומרים טובים ואיכותיים לעיצוב הבית במחירים סבירים.

נוסף טוב שיש לכם דמיון מפותח ואתם רוצים לערוך שיפוץ מקורי שאיש לא חשב עליו מקודם. אבל לפני שאתם מציגים את התוכניות שלכם לקבלן, כדאי לדעת אם הן בכלל ברות ביצוע. בדיוק בשביל זה חשוב להתייעץ עם מעצבת פנים. ואל תתאכזבו יותר מדיי אם תיאלצו לפסול רעיון שהעליתם.

כי למעצבת פנים יצירתית ומנוסה יש מגוון רחב של רעיונות באמתחתה. כדאי לכם להיעזר בחוש העיצובי שלה ולבחון אפשרות שעד כה לא העליתם כלל על הדעת. כמו כן, בזכות מעצבת הפנים תוכלו להכיר סגנונות שונים של עיצובים ולראות לאיזה מהם אתם הכי מתחברים.

שיפוץ חדר שינה

כמה זה עולה שיפוץ בית פרטי?

כל מי שעבר שיפוץ פעם אחת בחייו יודע שמדובר בהוצאה כלכלית משמעותית.

רכישת החומרים, העבודה עם קבלנים ושאר הוצאות עולות לא מעט כסף. לפיכך, כדאי להיערך להוצאות בלתי צפויות על מנת שלא יהיו הפתעות בדרך. וזכרו שבסופו של דבר, אם השיפוץ מבוצע כראוי, ההשקעה הכלכלית משתלמת.

בראש ובראשונה כמה עולה שיפוץ בית פרטי? רוצים שינוי אך כמה זה עולה האם מתאים לנו?

תמיד ותמיד באמצע שיחת ההיכרות נשאלת השאלה הסטנדרטית "…אז בכמה להעריך את השיפוץ? כמה כסף נדרש לנו? שאלות טרוויליות, אך בתחילת דרכי גמגמתי דבר שמאוד לא היה ברור, מה רוצים ממני, באיזו רמת גימור מה כולל השיפוץ ועוד ועוד.

היום יודעת לומר שישנם מכוניות פיאט ויונדאי ויש מכוניות מרצדס ופרארי ויש פער אדיר ביניהם אף על פי שכולן מכוניות עם מנוע ו 4 גלגלים, זאת התשובה הראשונית אך בואו לקצת יותר פרופורציה עלות שיפוץ בית פרטי הוא בין 6000 – 3500 ש.ח למ"ר ( לא כולל ריהוט ) מקאובר.

אך את המחיר האמיתי והראלי תדעו רק לאחר הכנת תוכניות מפורטות וכתבי הכמויות אותה מוציאה המעצבת ובה היא מאגדת ופורטת את כל הרג'קטים וחומרי השיפוץ לפרטי פרטים ולרזולוציות קטנות.

פרויקט של ממש ממשיכים?

ההקדמה הזאת לא מפחידה אתכם אז קדימה, אתם מתאימים לשיפוץ, לא כל סוגי האנשים בנויים לעבור שיפוץ מסיבי,

אז בוא נעשה את זה נכון, רגוע ומקצועי עם אבני דרך ברורים וידועים מראש. עכשיו זה הזמן להגדיר את מטרות השיפוץ ורמת השיפוץ.

שיפוץ בית פרטי מודרני

שיפוץ בית פרטי לוח זמנים

כבר בתחילת החשיבה על שיפוץ יש לברר עם מעצבת פנים המקצועית שלקחתם, לוח זמנים הכולל וכן לרדת לפרטים כגון לו"ז הכנת תוכניות, עיבודן, רכישות, ביצוע עבודות נגרות והביצוע עצמו וסדר הפעולות של הפרויקט. חשוב לרדת לרזולוציות השונות.

בכדי להבין את סדר הפעולות והאם לגור בתוך הבית או לקחת חלופה כשלהיא לפרק זמן מסויים.

א. זמנים לתכנון:
1. הזמן הנדרש להכין מספר סקיצות והסכמתם על אחת מהן.
2. הזמן הנדרש להכנת תוכניות עבודה הכוללות:
– תכנית אדריכלית
– תכנית הריסה ובינוי
– תכנית גבס
– תכנית חשמל / חשמל חכם
– תכנית אינסטלציה ומיזוג אוויר
–  תכנית אלומיניום
– תוכניות פריסות ריצופים וחיפויים
– תכנית נגרות רטובה – מטבח וחדרי רחצה

– תכנית נגרות יבשה
3. טבלאות כתב כמויות כוללות ומפורטות הכוללות את העבודה של הקבלן.

ב. זמנים לרכישות:
את הרכישות אנו משלבים במספר שלבים במקביל, עדיף לתאם ימים שלמים לרכישות אחרת אנו מותחים
את תקופת הרכישות והנ"ל הופך לנטל של ממש וחבל.
הרכישות הראשוניות הן מוצרי הקרמיקה על גווניו השונים, המטבח, הדלתות, אלומיניום, מיזוג אוויר והחשמל.
בעצם כל המוצרים אותם צריך לכלול בכתב הכמויות המפורט לקבלן.
יש לקחת בחשבון זמני הספקות של עד 3 חודשים, ואם מדובר על מטבח חוץ עד 6 חודשים.

שיפוץ בית פרטי מטבח מודרני

ג. זמן מכרז לקבלנים
מומלץ לקחת כשבועיים להשוואת מחירים בין הקבלנים השונים, מפקח עבודה (באם העבודה נרחבת) ובעלי המקצוע שיעבדו בפרויקט.
מומלץ להשוות 2-3 קבלנים רציניים (איכות העבודה חשובה ביותר לא רק המחיר חשוב) ובעלי רמת מקצועיות ללא פשרות.
כשהחלטתם ליצור חוזה מפורט  שכולל זמן ביצוע מקסימאלי, ובנוסף להסכם חתימה על תוכניות העבודה, ועל כתב הכמויות שמעצבת הפנים הכינה.
יש גם לשמוע מהקבלן שבחרתם על עבודה נקיה בתוך הנכס, וכן פינוי פסולת ונקיון ראשוני בתום העבודה. כן בידקו על מועד סיום עבודה וכמובן אחריות על עבודת השיפוצים וביטוח קבלנים שכן עבודתם של השיפוצניקים אינה נטולת סיכונים. לצד הביטוח הזה, כדאי לבדוק אם מגיע לכם כיסוי על נזק פוטנציאלי שעלול להיגרם בשגגה..

ד. שיפוץ בית פרטי המשך הרכישות
עכשיו שהרב סגור אפשר להתפנות לשאר הרכישות: מוצרי ריהוט טקסטיל ועוד
יש לקחת בחשבון שהריהוט הסלוני בעיקר מגיע מחו"ל לכן זמן ההספקה יכול להגיע ל 6 חודשים.

ה. שלב הביצוע והפיקוח על שיפוץ הבית הפרטי
כפי שנאמר שלב זה קבלן הביצוע מתחייב על זמן ביצוע. זמן הביצוע יכול לנוע בין כמה שבועות לכמה חודשים תלוי במהות ובהיקף השיפוץ.
רוב האדריכלים והמעצבים אינם נותנים שירות של פיקוח צמוד אלא מגיעים  בנקודות קריטיות. זה הזמן להחליט האם ברצונכם במפקח בניה שיבדוק שהקבלן עושה את עבודתו הטכנית תוך שימוש בחומרים שסוכם מראש עליהם ובעלי תווי תקנים ומותאמים לחומרים אותם קניתם. ומתנהל לפי מה שהוגדר, עמידה בלוחות זמנים, הקפדה על שיפוץ איכותי עד רמת הגימור. מעצבי פנים מומחים בעלי ידע מקצועי לבדוק את טיב עבודת השיפוץ ומעורבותם ונוכחותם בחלל נדרשת.

ו. שיפוץ בית פרטי שלב הכנסת הגמרים
אחר שלב השיפוץ מגיע שלב הגמרים: חיפויים למינהם, פרקטים, שיש, התקנות תאורה וחשמל חכם, מצלמות ומערכת אזעקה, וילונות ועוד.
שלב זה מאריך במעט את לוח הזמנים שתתכננו.

ז. שלב סיום פרוייקט ושלב אקסוסריז ודברי נוי.

שיפוץ בית פרטי

מדוע חשוב לקחת מעצבת פנים

שיפוץ בית פרטי הוא ארוך ומורכב ומצריך מחשבה והיבטים רבים ומגוונים, התמקדות מעצבת פנים בתוך הבית , בחלוקת הפנימית של החלל, בבחירת החומרים הרבים השונים התאמתם אחד לשני מבחינת חיבור החומרים (קרים וחמים ומהותם) וצבעם. בקיצר מהות סגנון וסטיילינג של המבנה.

לכן מצריך אין סוף בחירות, תיאום בין עשרות בעלי המקצוע. מי שניסה את הדבר בעצמו ללא ניסיון לא יחזור על דבר מפוקפק כך בשנית.

מעצבת פנים מקצועית ובעל ראיה מרחבית תידע לנצל את החלל ותיענה לרב לכל בקשותיכם כמובן אם הדבר אפשרי, תבנה איתכם תקציב נכון וגם תידע להתריעה שאתם גולשים עם התקציב.

נשאלת מדי פעם מדוע אנחנו צריכים מעצבת פנים שיש לנו אדריכל? אז אדריכל אחראי ומצטיינים בתכנון שלד המבנה ועל המבנה והחזיתות החיצוניות וגם לפעמים על חלוקת החלל ולכן הם מתמקדים בשלהם וקצת חלשים בשאר.

זכרו מעצבת פנים טובה מנצחת על התזמורת.

איך נבחר את מעצבת הפנים המושלמת?

אז אנחנו מבינים את חלקה הרב של מעצבת הפנים בעיצוב הבית שלנו. כעת, נותר לבחור את המעצבת הטובה והמקצועית ביותר שתוכל לעבור אתנו את השיפוצים ושעליה נוכל לסמוך.

קיימים כמה מאפיינים שחשוב לבדוק כאשר בוחרים מעצבת פנים. דבר ראשון, אתם רוצים להיות עם המעצבת באותו ראש, וזה אומר קודם כל שאתם צריכים לאהוב את מה שמעצבת הפנים עושה.

כי כמה שהמעצבת מנסה ללכת לקראתכם, יש לה סגנון משלה. לפיכך, דרך טובה לבחון את הסגנון היא לראות מקרוב את תיק העבודות שלה, כלומר לבקר באתרים שעליהם הייתה המעצבת אחראית.

נושא נוסף שחשוב להתייחס אליו כאשר בוחרים מעצבת הוא העלויות. מעצבת פנים מקצועית תדאג לספק לכם הצעת מחיר הוגנת הכוללת מפרט מסודר של כל העבודות שעומדות להתבצע.

ולבסוף, אין כמו כימיה טובה בין המעצבת לבין הלקוחות שלה. את הכימיה הזו אפשר להרגיש כבר בשיחת הטלפון ובהמשך בפגישה הראשונה.

מעצבת קשובה, רגישה ואדיבה היא נכס יקר. ואם אתם מוצאים אחת כזאת, סימן שאתם עומדים לעבוד את השיפוץ בקלות וביעילות, בדיוק כפי שקיוויתם.

לסיום באם תיישמו את כל הטיפים והעצות שבמאמר הזה מובטחת לכם לעבור את חגיגת שיפוץ בית פרטי שלכם ולעברה בשלווה יחסית סבירה ונעימה ועדיין להישאר בחיים!!!

מתוך שיפוץ בית פרטי

ודאו שיש לכם היכן להישאר במהלך השיפוצים

לא תמיד יש לכם אפשרות להישאר בבית במהלך השיפוץ, ולכן חשוב למצוא פתרון מגורים זמן לטווח השיפוץ.

קרובי משפחה או חברים טובים ישמחו לעזור לכם, בייחוד אם יחולו עיכובים וחריגות מלוח הזמנים. אפשר גם לקחת חופשה בנחת בארץ או בחו"ל אך זאת בתנאי שמלווה אתכם מעצבת פנים מיומנת המשגיחה על הפרויקט – אך כמובן יש לסכם איתה מראש על כך.

דאגו לעדכן את השכנים

נשמע מובן מאליו, ובכל זאת חשוב להזכיר זאת. אם החלטתם לבצע שיפוצים בבית, כדאי לעדכן את כל השכנים על מנת לשמור על שכנות טובה ולזכות בשיתוף פעולה של השכנים, שיוכלו לארח אתכם במקרה שבו השיפוצים יתארחו.

מכל מקום, כאשר אתם עוברים תקופה מפרכת כמו שיפוצים, הדבר האחרון שאתם צריכים הוא מריבות עם השכנים. לפיכך, חשוב לשמור על אווירה טובה.

האבזור והריהוט שעושים את ההבדל

מעבר לשדרוג החלל, צביעת הקירות, החלפת אריחי ריצוף, רענון אריחי חיפוי שגם בהם יש למעצבת הפנים יד ונגיעה.

כדי למקסם את התוצאה של שיפוץ בית פרטי, חשוב מאוד לבחור גם רהיטים ואביזרי עיצוב משלימים שיתאימו למבנה החדש של הבית.

שבירת קירות מחייבת לעתים שינוי רהיטים שיתאימו בצורה אידיאלי לתנאי החלל והשטח. כמו כן גופי תאורה שיאירו נכון את המרחב.

מעצבת פנים תלווה אתכם לכל אורך השיפוץ מתחילתו ועד סופו ועד יצירת סביבת מגורים מסוגננת ונעימה בטעם שלכם.

בהצלחה מקווה שהצלחתי להסביר במעד מידע שצברתי במקצועי שעושה אותו באהבה, לכל שאלה נוספת אנא צרו קשר אלי

בהנאה ובהצלחה

זוהרה קליין

 אדריכלות פנים בתים פרטיים | בתים שכייף לגור בהם