עיצוב דירה מקבלן2024-07-05T20:18:31+03:00

עיצוב דירת קבלן

עיצוב פנים דירות קבלן ברעננה

עיצוב דירה חדשה מקבלן

עיצוב דירת קבלן | שדרוג עיצוב דירה מקבלן איך עושים את נכון?

קניתם דירה חדשה? בשעה טובה, מזל טוב ועכשיו מתחילים במלאכת עיצוב דירה מקבלן, מלאכת ארגון והתאמה מושלמת וקפדנית בין החלל לבין הצרכים השונים ולדמיון שלכם.

מה עושים? איך עושים? מה בוחרים? המבחר ענק! באיזה תקציב? שאלות אלה ואחרות יעלו כבר מהתחילה ותשובותיהם יהיו ההשלכות שתראו ותווכחו לאחר כניסתכם לדירה.

הן מבחינת שילוב צבעים בקונספט, בחירה והתאמת תאורה, מטבח, קרמיקה ובהתאמת הרהיטים והווילונות.

מדוע חשוב לעצב דירת קבלן?

המאמר בה לפתוח את הנושא להבנת הצרכים שתתקלו בה ב"תקופת ההמתנה". המלצתי היא, לקרוא בעיון את הכתוב, להפנים ובכך להמעיט את האכזבות והפשלות הרבות הכרוכים בתהליכים השונים ברכישת דירת חלומותיכם. לכל דבר ביקום יש חוקים ודנ"א.

מניסיוני הרב כמעצבת פנים ומתכננת דירות קבלן נתקלתי  לא אחת בדיירים שלא ידעו את החוקים ואת הליך ושלבי התהליך, והתוצאה לבסוף עגמת נפש, שלא נדבר על תקציב רב יותר. זכרו ככלל ברזל כשאתם לבד אתם אלה הנושאים באחריות הבלעדית.

תנופת הבנייה העכשווית מאופיינת בבניית דירות קבלן רבות שדומות זו לזו ומלאכת העיצוב והתכנון הם אלו שיעשו את ההבדל, ובסופו של דבר ישפיעו על האווירה והאסתטיקה של הדירה החדשה שלכם.

היתרון הבולט בשדרוג דירות קבלן, מעבר לכך שהכול בניחוח החדש, הוא בעובדה שאפשר ליצור יש מאין, מהלימון יוצרים לימונדה נעימה ואסתטית למראה. החלל ריק, מוכן ומזומן לכל קונספט או סגנון שתרצו ליצוק פנימה.

בהכוונה נכונה ומקצועית תוכלו ליצור סביבת מגורים פרקטית, הרמונית ומכילה, יצירת מקומות ונישות אחסון. לעצב את הדירה כראות עינכם ולהתאימה לצרכים השונים בעזרת מעצבת הפנים.

עיצוב פנים דירות קבלן בתל אביב

תכניות קבלן - כלל ראשון

כלל ראשון אין בשום אופן להסתכל בתמונות תכניות או בהדמיות שהקבלן או איש המכירות מראה.

אלה למעשה תשקיפים המשקפים הלכה למעשה טעויות אופטיות לגבי השטחים והרהיטים המוכנסים לאותו פרוספקט. לא פעם הדבר נעשה במכוון בגדלי הריהוט בכדי לשנות את ויזואלית בלבד את גודל המרחב המוצע למכירה.

ולכן מומלץ לקבל תחילה את כל תכניות הדירה (תכנית אדריכלית, תכנית חשמל ותכנית אינסטלציה), ולבדקם טרם התחלתם הליך כלשהו בקבלת ההחלטות.

שדרוג דירת קבלן

עכשיו הגיע תור השינויים מה שמכונה בשפה המקצועית "שינויי הדיירים".

הסטטיסטיקה מראה שכ 65%  זוגות צעירים מבצעים שינויים. ובין משפרי הדירות האחוזים מגיעים עד ל 88%.

הדיירים בדירות חדשות עושים בדירתם שינויים שנקרא בלשון קבלני הבניין "שדרוג דירת קבלן". מסכימה אתכם שאכן נתונים אלה די מהממים, אחוז די נכבד לא מסתפקים יותר בדירת סטנדרט ורוצים אחרת.

ואכן שינויים אלה משנים את החלל ואת האווירה לגרים בה ומי לא רוצה וצריך שינוי להיות מיוחד, נוצץ יותר אהוד ואהוב יותר. כאן חייבת לציין ולומר שלא כל הנראה נוצץ הוא.

הכוונה לשינויי הדיירים שתאלצו לשלם בזכותו באם תעשו שינוי כלשהו בדירתכם כסף רב בידיעה או ללא ידיעה. בד"כ תוציא אחראית השינויים את מחירון דקל שעל פיו כל הקבלנים בארץ מחויבים לעבוד.

ישנם קבלנים שיתנו לכם עד כ 10% הנחה על השינויים. הדבר תלוי ומוסכם בשלב רכישת הדירה ובחוזה שאישרתם וחתמתם מול הקבלן (כמו כן עוד פרטים שיש להוסיף לחוזה אך על זה אדבר בהמשך הכתבה). אך גם לאחר הנחה זאת התברר לכם בסיכומו של דבר שהמחירים עדיין יקרים עד מאוד ומסתכמים לא פעם עד כדי  1/3-2/3 משיפוץ דירה סטנדרטית.

לכן יש לפקוח עיניים ולבדוק את כל הפריטים שהם לא פעם מופיעים בשפה מקצועית שלא ברורה לכל עין. לכן יש לבקש לפני כן את מחירון השינויים להבינם ולבדוק מה אתם הולכים לעשות ע"פ תקציבכם.

עיצוב פנים דירות קבלן ברעננה

זמן זמן זמן תכנון - כלל שני

כלל שני - הזמן המצומצם שהקבלן המבצע מאפשר להגשת את השינויים. לא פעם תתקלו שהקבלן משאיר לכם שבועיים לקבל את כל ההחלטות לדירתכם. זמן קצר זה לא מאפשר לכם לתת דין וחשבון לעצמכם ולבחירותיכם.

והשאלות מתחילות לעלות: איך תיראה דירתכם? מה אתם רוצים? מה הבחירות שלכם? ונתקלים לא פעם בהחלטות מהירות לא נכונות ושגויות.

לא פעם אני שומעת חיכינו לקריאה של הקבלן, לא היה לנו זמן, דחינו את הנושא עד לרגע האחרון כמו תמיד. לכן אני אומרת לכם מניסיוני הרב ואף מבצירה בכם קחו לכל את הזמן הנכון לבחירות ולהתלבטויות. ע"פ דעתי אתם צרכים כ-3 חודשים לפחות. הנושאים הרבים וההתלבטויות הרבות שעוד יצוצו דברים שלא חשבתם עליהם כלל והם צצים כל הזמן.

זכרו יכול להיות מדובר כאן בכסף ובעגמת נפש רבה. זאת זכותכם המלאה להתלבט כי ההחלטות שאתם לוקחים מהותיים ולא מדובר בהחלטה לשנה שנתיים, אלא לפעמים לשנים רבות.

כמו בכל דבר המלצתי לקחת בעל מקצוע ותיק עם ניסיון רב שיהווה "חוט מקשר" בין כל הגורמים וילווה אתכם בנאמנות לכל הדרך. בעל מקצוע שאתם סומכים עליו ונותנים את דעתכם ואמונתכם שהוא הבחירה הנכונה לכם.

לשינויים ולתהליך שכזה מומלץ להתחיל בתהליך יעוץ, תכנון עיצוב דירת קבלן עוד טרם רכישת הדירה, ישנם כמה אלמנטים שמעצב פנים יוכל לעזור בהמלצה ובחסכון משמעותי לקונה דירה חדשה.

לכן מומלץ לעשות זאת כמה חודשים לפני תחילת עלייה לקרקע, כפי שנאמר קודם בתהליך העיצוב והתכנון יבואו לידי ביטוי אלמנטים תכנוניים שקשורים לתהליך תכנון הדירה החדשה, מרחבים שינויי קירות, שינויי חשמל, אינסטלציה, ועבודת הגמר של הדירה כגון: חלוקת המרחב ע"פ הצרכים, בחירת כלים סניטריים, תכנון ועיצוב המטבח (שדרוג מטבח קבלן), בחירת דלתות פנים ועד ויטרינות למרפסת וריהוט כולל של הדירה ואבזורה.

חלק קטן מתכניות שמסופקות בפרויקט ובליווי הלקוח - פרויקט שרונה תל אביב

בעיצוב פנים לדירה חדשה יש התייחסות למיקום המטבח ולתכניות הקמת המטבח.

תכניות הגשת תכניות שינויים לקבלן וסקיצות

חשוב להגיע למעצב פנים מנוסה ומוכר עם תכניות הדירה שקיבל בעת רכישת הנכס, מידות מדויקות וציון אילוצי חלל כגון יציאה, דלתות, חלונות, שקעים, לציין מה דינמי מבחינת הקבלן ומה לא, צנרת, חשמל ועוד.

תוכלו לברר זאת עם הקבלן או נציגיו ולבדוק מה יהיו העלויות לשנות את תכנית המקור, כמובן אם מדובר בשלב בו זה עוד אפשרי. בכל מקרה, ניתן תמיד להוסיף לחלל קיים, מחיצות גבס לחלוקה חכמה יותר של החדרים, פתיחת המטבח למרחב הכולל ועוד.

ביחד עם המעצב פנים עורכים תהליך של תיאום ציפיות, פורשים את החזון העיצובי שלכם והמעצב יכוון אתכם למה ריאלי ומה לא מציאותי, אלו קירות אפשר להזיז ואילו לא ובמה כרוך הדבר.

לאחר מכן, תוכלו לקבל מספר סקיצות אפשריות לעיצוב החלל עד שתגיעו לסקיצה הטובה ביותר. כאן הבחירה קשה ואכן קובעת את אופי הדירה, לא פעם לקוחותיי מבקשים זמן להתלבטויות האורך כשבוע עד 10 ימים. יש לאפשר לכם זמן זה להתלבטויות ולהססנות.

זה מעשה נבון ונכון של המעצב כדי שיוכלו הדיירים הם להיות שלמים עם אפשרות אחת מתוך כלל האפשרויות. בהתאם לצרכים הייחודיים והמיוחדות ורצונותיכם.

וכאן מעצב הפנים צריך להגיע עם המון סבלנות והכלה, הוא מעבד את כל החיבור בינו לבנכם, המעצב נועד להגשים את רצונותיכם ולא של עצמו.

מעצב הפנים צריך להיכנס למשמעת עצמית מצד אחד הוא רוצה להשפיע ומצד שני לדיירים עצמם יש אופי ורצונות. אנא תהיו ערים לנושא לא פעם אני באה ומתקנת עיצובים שלא מתאימים לאופי הלקוח. חבל על תקציב כפול ולהעמיס על עצמכם הוצאה נוספת שהיא כלל לא הכרחית.

עיצוב דירת קבלן בנתניה

בחירה חכמה של ספקים מוכרים

אחד היתרונות בעבודה עם מעצבת פנים בעיצוב דירת קבלן היא בחירת הספקים, כיוון שמעצבי פנים מומלצים וותיקים מכירים את רב הספקים ובעלי המקצוע האיכותיים והאמינים ויכולים בנקל לעמוד על ההבדלים בניהם.

ואיזה ספק מרשימת הקבלן מתאים לכם ולסגנון שבחרתם (יחסוך כסף וזמן רב). ובכך יוכלו להמליץ ואף לפקח על עבודתם בפועל, ולחסוך לכם זמן רב והתלבטויות הוא יכוון אתכם לצבעים לחומרים. יבנה אתכם תקציב, ולמעשה יהיה אתכם יד ימינכם ויצור עבורכם חוט מקשר לכל צורך ושאלה שתתעורר.

בין אם זה התלבטויות בבחירת הצבע, קירות גבס בחלל, נגרות בהתאמה אישית לחדר ארונות או למטבח, הוספה של ויטרינות, עבודות אלומיניום ועוד. עבודת הספקים קריטית לעיצוב הדירה ולכן, השקיעו בחומרי גלם עמידים ואיכותיים, אנשי מקצוע טובים, רהיטים שילוו אתכם לאורך זמן, פריטי עיצוב שמעניקים אווירה ייחודית לחלל.

ליווי בניהול הפרויקט בתהליך הבניה

בעת פגישת תיאום הציפיות תוכלו להחליט מה יהיה אופי העבודה עם מעצב הפנים, האם יסייע לכם בפיקוח על ספקים ובליווי תהליך הקניינות – בהתאמת הריהוט האביזרים המשלימים או אפילו יבחר במקומכם את הרהיטים.

בכל מקרה, החליטו ביחד מה יהיה הסגנון של כל חדר וחדר בבית מרמת הריהוט ועד האבזור המשלים, מוצרי הטקסטיל ועד התמונות כדי לקבל את הטוטל לוק דיזיין המבוקש.

מומלץ ללכת למגוון רחב של ספקי רהיטים, אביזרים וכולי כדי לבחור באמת את הריהוט והאבזור המותאם ביותר לטעם ולסגנון של הדירה. בהתאם להתקדמות הפרויקט, החליטו באיזה חלק של הבית להתחיל להשקיע והתקדמו בהדרגתיות לכל רחבי הדירה.

כמובן שתמיד אפשר לעבור ולשדרג תוך כדי תהליך המעבר וההסתגלות את החלל הנתון.

עיצוב דירת קבלן בהוד השרון

ביקורת באתר הבניה עם לקוחה מרוצה, שינוי מיקום המטבח ומערך הקירות, פתיחת המרחב ויצירת מקומות אחסון.

לקוחות מרוצים בביקור בדירת קבלן

עיצוב דירת קבלן | דירות שכייף לגור בהם