עיצוב מטבח טיפים2022-04-26T21:36:16+03:00

עיצוב מטבח - טיפים

חזית מטבח מודרני

חזית מטבח מודרני

עיצוב מטבח היום עולם ומלואו

עיצוב מטבח מהווה את זירת ההתרחשויות הדינמית בבית, בו מתכנסים לבשל ולרקוח מטעמים, לשתות כוס קפה מהביל בבוקר, לשיחות אינטימיות עם בני המשפחה. זה הוא אחד המתחמים הפעלתניים ביותר בבית ולכן, חשוב להשקיע בעיצובו הן ברמה הפונקציונלית והן ברמה האסתטית.

המטבחים העכשוויים הם עולם ומלואו, שלל פתרונות אחסון סמויים מהעין המתבוננת, משטחי עבודה מקצועיים, ארונות מסוגננים, עיצובים שנעים בין טאץ' כפרי אצילי לבין מודרניות אורבנית. כמובן שבתכנון המטבח יש לשים דגש רב על נוחות השימוש, מרחב התנועה וחווית האירוח. לפניכם מספר טיפים חשובים בתהליך של עיצוב מטבח חדש – בין אם אתם מזמינים אותו מחברה לעיצוב המטבח ובין אם מנגר פרטי.

איזה סגנון עיצוב מטבח אהוב עליכם?

עיצוב מטבח, מה הסגנון האהוב עליכם? כאן חשוב לשים לב לקו העיצובי השולט בבית כולו, כיוון שאומנם ניתן להבליט ולבדל את המטבח בעיצוב קצת "אחר" אבל אם המטבח מתמזג עם חדר המגורים, כדאי לשים לב לקשר ביניהם - אלמנט חוזר, גוונים דומים, סגנון שמתכתב באותה שפה. כיום ניתן למצוא מטבחים במגוון רחב של סגנונות מעיצוב כפרי מסיבי דרך עיצוב הייטק, קווים ישרים או עגולים, שילוב בין חומרים טבעיים דוגמת עץ למתכת נוקשה, שילוב של זכוכית ועוד.

שילוב אי במטבח

שילוב אי במטבח

תכנון חכם של השטח הנתון

יש הבדל בין חזון למציאות, כי בסופו של דבר מטבח מעוצב גדול הוא פנטזיה שמתאימה למי שיש שטח גדול. בתכנון המטבח, נלקחים בחשבון אילוצי המרחב ותנאי השטח – קיום של חלונות, דלתות, התמזגות המטבח עם החדר, יציאה למרפסת או לגינה.

במטבחים גדולים ניתן לשלב "אי" בעוד במטבחים קטנים קיומו של "אי" עשוי לחסום את המרחב ואת התנועה. חלוקת השטח תתבצע לפי צרכי השימוש – מי שמעדיף משטח עבודה רחב או ארוך לעומת מי שמעדיף מזווה עמוק וגדול, ניתן על ידי עיצוב מודולרי למקם את הארונות במקומות שונים בחלל.

כאן המקום לציין את חשיבות הדיוק במידות כדי שבעבודת הנגרות יבנו את הארונות ואת המטבח בדרך הנכונה שתתאים בדיוק לשטח ולא יהיה צורך בתיקונים. כמו כן, יש להחליט היכן יוצב הכיור, מה המקום שיוקצה למוצרי חשמל והיכן (חשוב מאוד למקם אותם בגובה של בני הבית לגישה נוחה), היכן תמוקם פינת האירוח בתוך המטבח (אי או פינת אוכל או בר), מובלעת המקרר ועוד.

פתרון אחסון בעזרת עיצוב מטבח נכון

פתרון אחסון בעזרת עיצוב מטבח נכון

חומרי גלם איכותיים

המטבח הוא חלל שנוטה לרטיבות ולבלאי ולכן חשוב ביותר לא להתפשר על איכות החומרים, לבחור חומרים איכותיים ועמידים לאורך זמן. כמו למשל, משטחי קוריאן או שיש איכותי, עץ מלא או אלומיניום אל חלד. ייעוץ של מעצבת פנים וניסיונה הרב תוך הכרות עם חומרי הגלם, הפירמות, החברות, הנגרים ומוצרי הפרזול השונים,  יסייע לכם לבחור את החומרים הטובים ביותר בשוק בטווח המחירים הנתון.

פתרונות אחסון - עיצוב מטבח יעיל

עיצוב מטבחים החכמים של ימינו מזמנים למרחב שלל פתרונות אחסון חכמים, חלקם גלויים וחלקם סמויים. כמו למשל: מדיח כלים הנבלע בתוך ארונות המטבח וכך גם גורס האשפה, ידיות נוחות לפתיחה או אפילו מגירות ללא ידיות גלויות, חלוקה פנימית נוחה ייעודית לסוגים שונים של כלים, מסילות שקטות ועוד. חשוב לתכנן את המטבח מבחוץ כלפי פנים כדי שהוא יהיה מושלם ומותאם לצרכים ולעבודה נוחה ואיכותית במטבח. חשוב לעצב את המטבח מרמת הברזים ועד רמת הידיות.

הדמיה בעיצוב מטבח

עיצוב מטבח נכון לפי הכללים

אווירה ואביזרים משלימים

לריצוף, גופי התאורה ולאביזרים המשלימים יש השפעה רבה על המראה הכולל של המטבח. בחרו תאורה ממוקדת שתסייע לכם לעשייה בשילוב גופי תאורה לצורך אווירה (במיוחד אם אתם נוהגים לאכול במטבח ואף לארח בשטחו), ריצוף שיעמוד ברמת השחיקה ובפני רטיבות וגם שהגוון שלו יהלום את המרחב הכולל ועד בחירה של אביזרים כגון מקררי או מעמדי יין, מיקסר מעוצב, מכונת קפה מסוגננת, וילונות לחלונות. השקיעו מחשבה בפריטים ותיהנו עיצוב מטבח יפיפה ופרקטי.