עיצוב משרד מודרני2023-12-16T16:48:13+02:00

עיצוב משרד מודרני

עיצוב משרד

עיצוב משרד מודרני פונקציונלי - חדר ישיבות מנוצל ומפנק

עיצוב משרד מודרני איך מעצבים?

מטרת העל של כל חלל משרדי הוא להיות מקום שמשדר בעיקר הצלחה והישגיות, שהרי כל משרד רוצה להיות אפקטיבי, מצליח ופרודוקטיבי. הדרך להגיע אל מטרת העל הזו היא שילוב של עבודה קשה, התמדה וגם עיצוב פנים מקצועי מסחרי מתאים.

המפתח לכל משרד מצליח עובר דרך חלל הרמוני ומעוצב, התואם את חזון המשרד ואת התשדורת הרלוונטית לו, בכדי להגשים מטרה זו נעזרים במעצבת פנים. מהו התהליך העיצובי שעובר על החלל החל משלב הרעיון ועד לשלב הביצוע?

3 שלבים בעיצוב משרד מודרני:

שלב ראשון: תכנון עיצוב המשרד

שלב התכנון הוא השלב הקריטי ביותר, שכן בו נקבע חזון החברה, היעדים וכן התקציב המשוער. על כן, יש לעבוד בשני מישורים: האחד נוגע לתדמית, למיתוג ולדרך העברת המסרים, והשני נוגע לפן הפונקציונלי – כמה חדרים מתוכננים בחלל? באיזה אופן נערכות בו פגישות? כמה עובדים יש בחברה?

כמו כן, נשאל מה ייעודו של כל חדר: האם המטבחון הוא מקום מרכזי שבו העובדים סועדים את ארוחת הצהרים שלהם, או שהוא משמש בעיקר להכנת קפה ולחימום המזון?

האם יש צורך בחדרי סיעור מוחות שבהם הריהוט יהיה נינוח ומשוחרר יותר? כל הפרמטרים המרכיבים את המשרד – את אופיו, את דרך ההתנהלות בו ואת המסר שאותו אנו מעוניינים להעביר יילקחו בחשבון כדי ליצור תכנית עבודה אפקטיבית כמה שיותר.

לאחר שלב התכנון, מעצב הפנים מכין את התכנית הביצועית בשיתוף עם בעלי המקצוע הרלוונטיים.

עיצוב משרד ביתי

עיצוב משרד ביתי

שלב שני: הכנת קונספט ביצועי לתכנון משרד מודרני

הקונספט הביצועי משיק באופן ישיר לשלב התכנון, אך הוא נוגע לרזולוציות שלא נלקחו קודם בחשבון, כמו תקציב מוגדר בעבור כל חלק בחלל ורתימת מהנדסים להגשמת הרעיון התאורטי. לאחר שהקונספט הביצועי מוכן, הוא עובר אישור אצל נציגי החברה. הקבלן נבחר, הראש מלא רעיונות – וכעת, הגיע הזמן להתחיל בעבודה.

שלב שלישי: ביצוע בפועל ליצירת משרד מעוצב

הקבלן המבצע נוכח, כמובן, לאורך כל תקופת שינוי התדמית של המשרד. מעצב הפנים אף הוא מגיע אל משרדי החברה לעתים תכופות כדי לוודא שהתכניות יוצאות לפועל כמתוכנן ושבעלי המקצוע בשטח מבינים את המצופה מהם, וגם כדי לפתור תקלות והפתעות שצצות תוך כדי תנועה.

התהליך כולו עשוי לקחת בין שלושה לשמונה חודשים, והוא תלוי במידה רבה במורכבות העיצוב, בגודל המשרדים ובמהירות התגובה של נציגי המשרד. מעצב פנים הוא גורם קריטי וחשוב בתהליך, מאחר שהוא היחיד שמקשר בין הגורמים השונים.

נציגי המשרד בעלי החזון והמהנדסים והקבלן בשטח – והוא היחיד שיש לו הן הידע התאורטי והן החשיבה העיצובית. כל אלה מבטיחים כי העבודה תהיה הרמונית, מהירה ומקצועית.