איך לבחור קרמיקה לחדר האמבטיה?2023-12-16T16:57:33+02:00

איך לבחור קרמיקה לחדר האמבטיה?

עיצוב חדר רחצה יוקרתי

עיצוב חדר רחצה מודרני – בחירת אריחי קרמיקה בסגנון יוקרתי

טיפים בבחירת אריחי קרמיקה לחדר האמבטיה

אריחי קרמיקה והמגוון בחנויות ואצל היבואנים כה רב ויותר נסו להיכנס לאחת החנויות וישר הבלבול, מה לבחור? מה התקציב? האם האריחים שהקבלן מספיקים או שנצטרך לשדרג? מה יתאים לבתינו ועוד ועוד. לכן אנסה לענות בקצרה ובמרוכז על שאלות אלו ואחרות שבוודאי במאמר זה תקבלו תשובות אלו ואחרות.

אריחי קרמיקה בחדר האמבטיה כהגדרתם: אלמנט פונקציונלי הקיים כדי שיהיה לנו נוח ונעים להתרחץ, וקל ופשוט לתחזק את החלל יחד עם זאת שומר ומגן בפני רטיבויות ופגעי קירות המצויים בקירות לחים ורטובים.

יחד עם זאת, תפקידה לא מסתפק רק בפונקציונליות, משום שקרמיקה מהווה גם אלמנט עיצובי לכל דבר, בזכותו חדר הרחצה הופך לחלל הוליסטי, הרמוני ומושלם מכל ההיבטים. זאת, כמובן, בתנאי שבחרנו את הקרמיקה המתאימה לנו ביותר, הן מבחינת התקציב, הן מבחינת הצרכים הספציפיים שלנו והן מבחינת אופיו הייחודי של חדר הרחצה בביתנו והחוט המקשר בין חללי הבית מבחינה עיצובית. אפשרויות עיצוב בעזרת אריחי הקרמיקה הם כיד הדמיון הטובה ועוד נדבר על הנושא בהמשך המאמר.

פרקטיות באריחי הקרמיקה

את בחירת הקרמיקה לחדר האמבטיה נעשה גם מתוך שיקול דעת בכל הנוגע לפרקטיות. קרמיקה צריכה להיות פרקטית כי זוהי תכליתה העיקרית בחדר האמבטיה. קרמיקה בכלל, וחדר הרחצה בפרט, אמורים לשרת אותנו ולא להפך. משמעות הדבר שהיא אמורה להיות נוחה וקלה לתחזוקה שוטפת, אשר למעשה צריכה להצטמצם למינימום. זה בהחלט אפשרי אם נבחר קרמיקה שקל לנקות אותה, שלא צוברת כתמים אחרי כל רחצה, לא חוששת מחומרי ניקוי כימיים ולא הופכת את החדר לרטוב באופן תמידי, חם מדי בקיץ וקר מדי בחורף. כך למשל, אם מדובר בחדרי רחצה קטנים ללא פתחי אוורור טובים, מוטב לחפש קרמיקה אשר תתייבש מהר. אם מדובר בבתים עם ילדים קטנים או קשישים, מוטב לחפש קרמיקה נגד החלקה.

בדירות חדשות ישנו תקן טופס 4 לאריחי אנטי סליפ לחדרים רטובים - אריחים שהם תקניים לרצפת חדרי הרחצה ולא יהוו סכנת החלקה.

עיצוב חדר רחצה 2021

התאמת אריחי אמבטיה לסגנון עיצוב פנים הבית

לעולם לא נשכח את העיצוב והתאמתו לסגנון הבית

עוד משהו שחייבים לשים אליו לב ולתת את דעתנו עליו הוא נושא העיצוב. בחנויות מצפה לנו היום מבחר עצום של מוצרי קרמיקה, בגוונים, גדלים, צורות, טקסטורות ועיצובים שונים. כל אחד יכול להגשים את החלום האישי שלו ולהפוך את חדר האמבטיה שלו לחלק אינטגרלי מהקו העיצובי הכללי של הבית. אין סיבה שחדר האמבטיה שלנו יהיה סתם חלל בנלי משעמם ודיסהרמוניה, בעוד שיש לנו את כל האפשרויות להפוך אותו למיני ספא פרטי – מרהיב ביופיו, ייחודי במינו והרמוני בצורה יוצאת דופן. בשביל זה, מוטב להתייעץ עם מעצב פנים יצירתי ומבין עניין, או כנגד להיעזר בטיפים עיצוביים ברשת. נזכור רק שחדרי רחצה קטנים לא מומלץ להשתמש בקרמיקה כהה מדי המתאימה בעיקר לחללים גדולים.

צבע אריח הקרמיקה והסגנון עושה את הכל

אריחי הקרמיקה הם כחומר ביד היוצר, מעצב פנים שאמון על העיצוב והיצירתיות בבית ידע להפיק את המרב.

אפשרי להשתגע וליצור מהאריחים וריאציות וסגנון מיוחדים רק לכם. כיד הדמיון הטובה: לשלב טקסטורות, ציורים ואיורים ביחד עם אריחים חלקים. אפשרי לשלב אריחים מחורצים יחדיו עם אריחים חלקים, אפשרי לשלב אריחים חלקים בצבעים שונים ובכך ליצור אווירה אחרת, צבעונית יותר, יוצאת דופן.  גם ניגודיות צבעים הולך נהדר כגון שחור ולבן, לבן ואדום וכו' ובכך ליצור דרמטיזציה מוגברת. גם אפשרי ליצור בעזרת אריחי קרמיקה סגנון ספא יפני ורגוע.

לאוהבי הצד הכפרי והאותנטי בשנים האחרונות אפשר למצוא מבחר עצום של אריחים מרוקאים שמיוצרים במרוקו,הודו, מקסיקו ובישראל. מצד שני אפשרי לראות את האריחים האורבנים אריחי הבטון שנותנים אופי דומיננטי חזק על הצד האורבני הפופולרי בשנים האחרונות.

כפי שאתם רואים מלאכת בחירת הקרמיקה אינה מלאכה פשוטה כלל, אך מצויה בתוכה עבודה נעימה ויצירתית ביותר. רק נזכור דבר חשוב: חדרי רחצה קטנים לא מומלץ להשתמש בקרמיקה כהה מדי המתאימה בעיקר לחללים גדולים.

תחילה נגדיר את התקציב

בחירת הקרמיקה לחדר האמבטיה היא משימה לא פשוטה כפי שראינו, במיוחד נוכח המבחר העצום שיש היום בחנויות, שיכול רק לבלבל ולהכניס אותנו להוצאות כספיות כבדות. בדיוק מסיבה זו, כדי לייעל את התהליך, מומלץ קודם כל להגדיר את התקציב שיש ברשותנו. התקציב יצמצם לנו הרבה אופציות ויאפשר לנו להתמקד בעיקר. בנוסף, הוא יכוון אותנו לחומר הגלם הרצוי ולמותג ממנו נרכוש את הקרמיקה. כך למשל, אם התקציב הוא נמוך יחסית, מוטב לבחור בקרמיקה פשוטה ולא בגרניט פורצלן, הנחשבת לקרמיקה משודרגת והרבה יותר יקרה. אם התקציב הוא גבוה יחסית, אפשר יהיה ללכת לכיוון של קרמיקה מצוירת או קרמיקה עם הדפסים בהזמנה אישית.

מקלחת בסגנון פרובאנס

שילוב אריחים ותאורה חדר רחצה

תמיד נחפש את איכות האריח

גם אם התקציב שלנו מוגבל, על איכות אסור להתפשר, בראש ובראשונה כי קרמיקה היא לא משהו שמחליפים כל יום, כמו שטיח או טפט. קרמיקה אמורה לשרת אותנו נאמנה למשך שנים ארוכות תוך מילוי כל הפונקציות העיקריות ויצירת תחושה הרמונית בתוך החלל. פונקציית הבטיחות היא אחת מהן. חדרי רחצה תמיד נוטים להיות לחים ובמקום כזה, הסכנה תמיד אורבת בפינה. במיוחד כשמדובר על בתים עם ילדים קטנים ואנשים קשישים. לכן, את הקרמיקה כדאי לרכוש אך ורק אצל מותגים בעלי מוניטין ובחנויות שקיבלנו עליהן המלצות. אפשר ומומלץ לבקר בחנויות עודפים, כאלה יש היום הרבה מאוד ברחבי הארץ, שם תמיד אפשר למצוא מוצרים איכותיים מאוד אך במחירים בהחלט סבירים, כמובן שלא יזיק להתייעץ עם מעצב פנים.

חשיבות גודל האריח לחדר הרחצה

את התשובה לשאלה זאת השארתי לבסוף. קשה מאוד על גבי המסך להתייחס לגודל האריח. אך אומר שהגודל קובע. אין לזה כללים, תלוי בסגנון, בגודל החדר ובצבעים ובסגנון שהחלטנו ליצור והכל יחדיו הם הקומבינציה שנוצרת. זה משול לאומן שמתחיל לצייר ולא יודע איך יסיים.

לסיום: אם תדעו לבחור האריח הנכון בתקציב הנכון ותשלבו תאורה נכונה תקבלו חדר רחצה מרהיב ופרקטי.

עיצוב אמבטיה פינתית