בית חכם | תאורה בית חכם2023-12-16T16:44:56+02:00

בית חכם - תאורה לבית חכם

שליטה של התאורה והגינה בעזרת בית חכם

בית חכם והשלכותיה על תאורה לבית

מדוע צריך בית חכם בבית מגורים מודרני?

החיים מקיפים אותנו בשכלולים טכנולוגיים שמקלים על ההתנהלות היום יומית שלנו. כדי להגיע במהירות למקום בלתי מוכר אנו מפעילים את אפליקציית הווייז, ועל מנת לערוך קניות של יום שישי, כבר לא צריך להגיע לרשת המזון, אלא פשוט לבצע הזמנה אונליין מהבית.
אבל הטכנולוגיה אינה עוצרת כאן, אלא רק הולכת ומתפתחת. אחד השכלולים הבולטים שהולכים וצוברים תאוצה הוא חשמל חכם שמהווה חלק בלתי נפרד מהבית החכם. מדובר בטכנולוגיה משוכללת שהופכת את החיים לנגישים וקלים הרבה יותר. מיד נראה מהו החשמל החכם וכיצד הוא משפר באופן משמעותי את חיינו.

בית חכם, חשמל חכם – מה כל זה אומר?

צמד המילים "בית חכם" מתאר מצב שבו המכשירים החשמליים המצויים בבית "מתקשרים" זה עם זה ומגיבים לשינויים הסביבתיים, כמו גם מתחברים לאפליקציה מיוחדת שמאפשרת לכם לעקוב אחרי המכשירים החשמליים בביתכם, גם אם אתם נמצאים מחוץ לבית. לדוגמה, אם הטמפרטורה בחדר הילדים עולה והאוויר נהיה דחוס, חיישני הבית החכם גורמים לפתיחת התריס החשמלי באופן אוטומטי, על מנת להכניס קצת יותר אוויר אל החדר.
דוגמה נוספת היא מצב שבו רוצים לראות סרט. כשרוצים להזמין בני משפחה וחברים לסרט, לא צריך הרבה כדי להכין את הסלון למצב "סרט". כל מה שנדרש מכם לעשות הוא ללחוץ על כפתור "סרט" והבית החכם יעשה את כל העבודה: האורות יהפכו לעמומים יותר, המזגן יכוון לטמפרטורה המתאימה באותו הרגע, המסך יירד והמקרן יידלק באופו אוטומטי כדי להתחיל בצפייה.

מערכת בית חכם

שליטת בקרה בית חכם

כל היתרונות של החשמל החכם שכדאי להכיר

משפצים את הדירה שלכם? רוכשים בית חדש? חשמל חכם בבית מגורים מודרני הוא בגדר חובה. קבלו את כל היתרונות שתוכלו להפיק מבית משוכלל שכזה:

צריכת החשמל יורדת באופן משמעותי

טכנולוגיית החשמל החכם מאפשרת לכם לחסוך בחשמל באופן משמעותי. אנשים שעוברים לטכנולוגיית הבית החכם מגלים לפתע שהם משלמים הרבה פחות על החשמל, ועל הדרך גם תורמים לאיכות הסביבה. החיסכון בחשמל מתאפשר בזכות היכולת של בעלי הבית לדעת כמה חשמל הם צרכו בכל רגע ובזכות השליטה במכשירים באמצעות האפליקציה. כך שלא צריך לדאוג אם שכחתם את הדוד או המזגן דולקים. גם אם אתם נמצאים בעבודה, תקבלו על כך התראה ותוכלו לכבות את החשמל מרחוק. כמו כן, ניתן להגדיר כך שהאורות או המזגן ייכבו בכוחות עצמם כאשר איש אינו נמצא בחדר. מעבר לכך, החשמל החכם מתאים לבית שבו יש ילדים קטנים ששוכחים דרך קבע לכבות את האורות כשהם יוצאים מהחדר או ללחוץ על כפתור הכיבוי של המיקרוגל לאחר שהם מסיימים לחמם את הארוחה.

החשמל החכם בטיחותי יותר

תאונות רבות בבית נגרמות בעקבות צריכת חשמל בלתי נכונה. שימוש רב מדיי במכשירי חשמל עלול להביא לקצר בלוח החשמל ואף לשרפה. ואם שכחתם תנור דולק או מפזר חום, אתם מסתכנים בגרימת דליקה בבית. החשמל החכם נועד להגן על הבית מפני תאונות ולצמצם את הסיכוי להיווצרות דלקה או מצבים של התחשמלות. כך שאם יש עומס של מכשירי חשמל הדלוקים בבית, אתם תקבלו על כך התראה, ואם שכחתם לכבות מכשיר חשמל כלשהו, תוכלו לעשות זאת מרחוק באמצעות אפליקציה.

חשמל חכם בפנטהאוז

פנטהאוז מצויד בבית חכם

חשמל חכם שומר על הבית

חשמל חכם בבית מגורים מודרני מאפשר לכם לשמור היטב על הבית. דבר ראשון, ניתן לשלוט במערכות בטיחות כמו אזעקה או מצלמות ולהתעדכן במקרה של פעילות חשודה. דבר שני, תוכלו לדעת שדבר מה אינו כשיר בבית, אם לפתע תקבלו התראה על הדלקת אורות בשעות שאיש אינו נמצא בבית. החשמל החכם יסייע לכם לעלות על פורץ או גנב מבעוד מועד.

החשמל שמתאים את התאורה אל הבית

שימוש נכון בתאורה במהלך היום מאפשר לכם לשמור על בריאות העיניים. כך שאתם יכולים לבחור אם להשתמש בתאורה חזקה כדי לבצע עבודות שונות בבית כמו בישול או ניקיון, או דווקא להשרות אווירה רומנטית יותר על הבית, על מנת לאכול ארוחת ערב לאור הנרות עם בן או בת הזוג. השליטה באורות הבית, כמו גם בכל מערכת החשמל, מושתתת על הגדרות החשמל החכם, תוך שימוש בממשק מתקדם.

חשמל חכם מתאים לבעלי מוגבלויות

טכנולוגיית הבית החכם מתאימה במיוחד לאנשים שיש להם בעיית התניידות. אם בעבר היה צריך להגיע פיזית למפסק כדי לכבות או להדליק את החשמל, הרי שבזכות החיישנים המותקנים בבית ניתן לשלוט בצריכת החשמל מבלי לקום מהכיסא. כך, ניתן להדליק את האורות בחדר במחיאת כף או לגרום למערכת החשמל לכבות את האורות ברגע שיוצאים מהחדר. מעבר לכך, הממשק של הבית החכם הוא ידידותי למשתמש, וכל אחד יכול ללמוד לתפעל אותו.

תאורה בבית חכם

פנטהאוז דירת קבלן עם חשמל חכם

איך מתקינים חשמל חכם בבית?

חשמל חכם לבית אינו עוד חלום רחוק. אם גם אתם רוצים בית מודרני לכל דבר ועניין, התקנת חשמל חכם אינה בשמים. עם זאת, ההתקנה החכמה דורשת הכנה מוקדמת. אחד הדברים החשובים והראשונים שיש לעשות הוא לבחון את תכניות החשמל של הבית, הכוללות את לוח החשמל והתשתית הקווית. כך ניתן יהיה לדעת אם אפשר להתקין תשתית אלחוטית ואילו תשתיות להעביר כדי להתקין את החשמל.
על מנת לגשת לתכניות החשמל, חשוב להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים. אנשי המקצוע האלה יעזרו לכם להבין מה בר ביצוע ומה לא מבחינת עצם התקנת החשמל, כך שניתן יהיה לערוך תיאום ציפיות כראוי. תכנון נכון יכול בהחלט לחסוך לכם בהוצאות הכלכליות ובעלויות עבור החשמל. בסופו של דבר המטרה היא לקבוע באילו מערכות חשמליות חכמות ניתן יהיה להשתמש בבית שלכם. לאחר שביצעתם את תיאום הציפיות, מתקין החשמל החכם והחשמלאי יגיעו כדי לבצע את העבודה ויעבדו בהתאם לתכנית של מעצב הפנים או האדריכל שהצגתם לפניהם.

מה צריך לבדוק כאשר מתקינים לכם חשמל חכם בבית?

אתם נמצאים צעד אחד לפני התקנת החשמל החכם בבית. בעת ההתקנה, כדאי לשים לכמה דברים:

  • בדקו את השליטה במערכת – כל עוד הצוות המקצועי נמצא בבית שלכם, כדאי לבדוק את כל מערכות החשמל ולוודא שאתם יודעים לשלוט בהן.
  • אילו מכשירי חשמל מחוברים למערכת – חשוב להגדיר מראש אילו מכשירי חשמל יחוברו למערכת החכמה. מומלץ לחבר כמה שיותר מכשירים, כדי שיהיה לכם קל יותר להתנהל בבית ולשלוט על המכשירים. כמו כן, בדרך זו כמה שיותר מכשירים "ידברו" זה עם זה, ויהיה תיאום מלא של המערכת החשמלית בבית.
  • ריבוי אמצעי שליטה – ודאו כי יש לכם כמה אמצעי שליטה על מערכת החשמל החכמה דוגמת אפליקציה, שלטים, טאבלטים או המחשב האישי. כך תוכלו להמשיך ולתפעל את המערכת גם אם אחד האמצעים אינו פועל.
  • עברו על התרחישים – חשוב לדעת איך תפעל המערכת במקרה של הפסקת חשמל. אילו מכשירים ימשיכו לפעול? למי אפשר לפנות לעזרה?
  • הוספת מכשירים – האם תוכלו להוסיף מכשירים חשמליים חדשים למערכת החכמה שלכם? אם כן, כדאי ללמוד כיצד לעשות זאת.

תכנון תאורה ובית חכם – חיבור 2 דירות לדירת יוקרה מעוצבת ומרווחתרוצים לשלב בעיצוב התאורה בית חכם?

דגש היום מושם על התאמת התאורה לסגנון עיצוב התאורה ונוחות השימוש בבית. להדגשת החפצים הערכיים,לקירות מיוחדים ולאיזון המרחב - הקטנה או הגדלת השטח הקיים מבחינה ויזואלית . ובעיקר ליצירת אפקטים ותרחישי תאורה אותם אנו משתמשים בחשמל חכם, אך לא רק. אנו משתמשים בתאורה ליצירת דרמטיזציה ולמשחקי אור וצל הנותנים אפקט נוסף לעיצוב הבית.
חשיבות התאורה הולכת וגדלה, זה לא עוד התאורה הבזבזנית והמגושמת אלא אפקטים ויצירתיות בתאורה, תרחישי תאורה והתאמת הנדסת האנוש .

תאורה חכמה מייצבת ונותנת אופי וסגנון לבית מעוצב.

בית חכם בתאורה נוצר בכדי לשלוט על תרחישי התאורה ולייצר יותר אסתטיקה, לא נמצא הרבה מתגים על קירות שאפיינו בית סטנדרטי של פעם.
נבהלים בגלל החדשנות והטכנולוגיה? לא עוד, אין כלל ממה להיבהל וזאת לכשתבינו את המהות תיווכחו לראות כמה קל ונעים הוא ואיך לא חשבתם על כך.
בעבר היה נחלתם של "העשירים", אך אנו הישראלים אוהבי החדשנות והטכנולוגיות וראו כל שנה מתווספים עוד אלפי דירות בעלי חשמל חכם. עד אשר בחלק מהקבלנים החלו את שיווק דירתם בעזרת בית חכם בחלקו.
בית חכם לתכנון תאורה לא נימצא בידי חנויות לממכר גופי תאורה, אלא המשקל והכובד עובר אל מעצבי התאורה ומעצבי הפנים האישיים שמכירים את לקוחותיהם, צורכיהם ואת תכנון דירתם. התאמת תכניות החשמל לתכניות הבנייה הרגילה לא מתאימה יותר לצורכי הלקוחות אשר לא מתפשרים ולוקחים אנשי מקצוע לתכנון הבית המודרני. וכאן תפקידו הראשי של מעצב הפנים המודרני בעל ניסיון עשיר, מעבר לתכנון ולעיצוב לרכז את הבקשות והדרישות הספציפיות של כל משפחה ולהתאימן לשטח ולחלל הנתון, ובעצם להוות את החוט המקשר בין כל הגורמים.

בית חכם בבית פרטי

תכנון בית חכם בבית פרטי

חווית הבית שלך עומדת להשתנות עם זוהרה קליין

במשך השנים שצברתי במקצועי החלטתי להתמקצע בתכנון תאורה ובחוט המקשר של חשמל חכם. מצד אחד להוזיל את עלות הקמה של תכנון והקמה של מערך הבית המעוצב. לתת מענה ופתרון לתכנון נכון יותר מזווית ראייה מקצועית על מכלול התייחסות לפרטי ומוצרים הנצרכים בבית מעוצב. כך שהנושא מזמן הפסיק להיות אצלי חידה אלא מעורבת בנעשה ובתכנון עצמו.

אחד מסממני הנדסת האנוש מצויה בחשמל חכם או כפי הנקרא בית חכם. מערכות מתקדמות אלה נוצרו בעקבות התאמת צרכים ובקשות ממגוון רב של אוכלוסיות שהחשמל הרגיל לא יכל לתת מענה ״חכם״ לדרישותיהם. קהל יעד המשתמשים בחשמל חכם או בבית חכם הם מגוונים ושונים: החל מפינוק ונוחות ועד קהל יעד לנגישות ולנכים - יתרון עצום. ועד קהל יעד לנגישות ולנכים - יתרון עצום.

למערכת החשמל החכם ישנן יתרונות ברורים. המערכת מתוכנתת באופן פרטני על סמך הצרכים ובקשות הלקוח בכל הבית, ומייצרת שליטה נוחה, וידידותית. אפשרויות תכנות התרחישים היא בלתי מוגבלת ומדהימה ביכולתה ונעשית על ידי תכנות פשוט של הלקוח שלא מצריך התעמקות וידע בנושא. מערכת זו ונותנת פתרון לבעיות עיצוביות שעולות תוך כדי תכנון החללים. בכל חלל המיוחד והאישי בכל בית וסגנונו, אפשרות לתכנות אישי וייחודי לכל חדר בהתאם לצרכים הפרטניים, להדגמה: חדר הורים יהיה מתוכנת בשונה לחדרי הילדים. יתרון נוסף נוכל לשלוט בנוסף במערכת דרך המחשב או הטלפון הסוללרי ולבקש את אשר נחפץ, זוהי התקדמות טכנולוגית אדירה שנעשתה בשנים האחרונות והוזילה בצורה משמעותית את העלויות. לכן נמצא מערכות אלו בהרבה מאוד בתים ודירות, ונמצא בו פתרון מושלם ללקוח הרוצה בית נוח ומעוצב - הפתרון בית וחשמל חכם.

אם נסכם, מערכת חשמל חכם היא בגדר חובה בכל בית מודרני. אם גם אתם לא רוצים להישאר מאחור מבחינת טכנולוגיה, מומלץ לבצע את כל ההכנות לקראת התקנת החשמל החכם. ובא להאיר את תשומת הלב לנושא בית חכם

בית חכם בדירת יוקרה

תכנון חשמל חכם ותאורה בדירה בפרויקט גינדי שרונה