דלתות כניסה מעוצבות בעיצוב הבית2023-12-16T17:00:15+02:00

דלתות כניסה מעוצבות בעיצוב הבית

הצצה מפתיחת דלת הכניסה אל תוך הבית

פותחים דלת לעיצוב פנים –
שילוב דלתות בעיצוב הבית

דלתות כניסה מעוצבות - חלק מהלבשת הבית, הן כבר ממזמן חדלו להיות דלתות פלדה סטנדרטיות שנועדו להגנה בלבד. על דלתות הכניסה העכשוויות וכן על דלתות הפנים לבית מולבשים שלל ציפויים ואלמנטים עטורים, כיאות למודעות ההולכת וגוברת לעיצוב הפנים עד הפרט האחרון.

תהליך עיצוב הבית הוא תהליך בו מושקעת מחשבה מקיפה ומעמיקה הלוקחת בחשבון את כל האלמנטים שישחקו תפקיד בחזות של המרחב. הרהיטים, אריחי הריצוף, גוון וחיפויי הקירות, המעברים בין החדרים, הזרימה בחלל והאווירה המבוקשת. לאחר הגשת סקיצות תוך שימת דגש על הצרכים האישיים של הדיירים, מתחיל שלב בחינת הפרטים כל אחד בנפרד והסינרגיה ביניהם.

הרמוניה קריטית להשגת האווירה הנחשקת, כיוון שכשהשפה העיצובית אחידה והפריטים מתכתבים זה עם זה ו"עובדים" ביחד, מתקבלת תחושה מיוחדת במרחב, תחושה של בית, של שלווה.

דלתות כניסה מעוצבות - יותר זה יותר

בדיוק כשם שאדריכל מתכנן קודם כל את מבנה הבית על הפונקציונליות שלו ואח"כ מעצב פנים בוחר את הרצפה בריצוף/חיפוי,את המטבח ורק לאחר מכן מגיע שלב של הלבשת הבית והריהוט. על הקירות נמרח את הצבע שנבחר, נדביק טפטים משולבים אריחי חיפוי, פרופילים דקורטיביים ועוד, כך הדבר גם עם דלתות כניסה.

בבסיסן, דלתות כניסה לבית, הן אותן דלתות ביטחון מפלדה (החומה/לבנה) עם הצילינדרים וחיזוקי הפלדה שעל גביה מלבישות חברות הדלתות ציפויים ועיטורים. ההבדל בין מחירי הדלתות נגזר היום פחות מרמת האבטחה שלה ובעיקר מרמת העיצוב של הדלת. כאשר אדריכל או מעצב פנים יעצב את ביתכם הוא כבר ידאג שכל הבית "ידבר" באותה שפה עיצובי. אך אם לא נעזרים במעצבי פנים לעיצוב הבית האחריות לכל פרט היא עליכם.

מה שאומר שאם הולכים על מוטיב כלשהו למשל עיצוב בית בסגנון ים תיכוני מתאים שתתאימו לכם דלתות עם אלמנט כלשהו בטורקיז או עם פרזול מתאים ואם עיצבתם בית כפרי כדאי שגם דלתות וחלונות הבית ישדרו מראה כפרי תואם.

וטיפ קטן שלי, תנו תשומת לב לעיצובה של מבואת הבית כולה ולא רק לדלת הכניסה, זהו החיבור הראשון של האורחים ושלכם עם הבית שלכם ועם המרחב.

הדלתות מהוות פריט עיצובי חשוב מאוד בעל תרומה משמעותית בעיצוב החלל ומעבר לפונקציונליות שלהן, הן גם מהוות אלמנט אסתטי. אם בעבר הדלתות לא נחנו במראה אטרקטיבי, הרי שכיום עולם הדלתות הוא עולם ומלואו שופע דגמים חדשניים בעיצובים עדכניים בעבודות נגרות בהתאמה אישית.

כך שכל צורך עיצובי זוכה לדלת בעלת מראה מרגש. בבואנו לבחור דלתות, חשוב שנבדוק איזו דלת תתאים למרחב הן לפי מידות ותנאי החלל והן לפי הרושם שברצוננו ליצור. האם מעוניינים אנו לשמור על הקו הכפרי או האורבני של הבית? האם תרצו להפך – שהדלתות ייצרו אפקט של ניגוד וכך יבליטו את החציצה בין החדרים? האם תרצו שכל הדלתות ידמו זו לזו או שכל דלת תהיה שונה מהאחרת ותסמל כך את ההבדל באופי של החדרים?

שילוב דלת כניסה לחדר בעיצוב הבית

דברים שחשוב לדעת לפני בחירת דלת כניסה מעוצבת

כך או כך, חשוב לשים דגש על איכות וטיב הדלתות. נקפיד שהדלתות יהיו מיוצרות ומעוצבות אצל חברת דלתות מובילה בעלת מוניטין טוב בשוק או אצל נגר מומחה, שאיכות החומרים היא הגבוהה והטובה ביותר – בעלות פולימרים עמידים בפני מים (בייחוד בחללים שנוטים לרטיבות), מנעול מגנטי לסגירה ופתיחה שקטה, מסגרות שמוסיפות לעמידות הדלת. חשוב שהדלת תהיה חזקה וחסינה וכך תשרת אתכם לאורך זמן.

מבחינה עיצובית, הדלתות כיום מגיעות בעיצובם מרהיבים, נוכל לבחור דלת עם חלונות קטנים כדי להעביר את אור השמש מבעד החדרים אל המסדרון או להפך, לבחור דלתות עם עיטורים של אלמנטים שונים, פסים, חרוצים, דקורציות שמוסיפות נגיעות עיצוביות מרעננות לדלת, וכמובן גוון מיוחד ומעניין – משמנת ולבן או קרם ועד צבעים נועזים דוגמת אדום או תכלת. הטכנולוגיה המתקדמת של ימינו מאפשרת גם להדפיס כמעט כל תמונה על גבי הדלת וכך ליצור מראה של דלתות בהתאמה אישית. על ידי הענקת אופי וחזות יוצאת דופן ומפתיעה לדלת, ניתן להדגיש את נוכחות הדלת במרחב כך שהדלת תהיה חלק מעניין בעיצוב הבית.

אומנות על דלת הכניסה

דלתות כניסה יכולות להגיע במגוון סגנונות כמעט בלתי מוגבל וככל שתבחרו דלתות עם אלמנטים ייחודיים כך רבים הסיכויים שלא ניראה דלת כמו שלכם אצל מישהו מהשכונה והיא תהיה ייחודית רק לכם. כדי לקבל דלת ייחודית במראה אומנותי, כדאי להזמין דלת עם שילוב זכוכית בתוכה והדוגמה שתמשיך מהזכוכית גם על גבי הדלת. עיצוב כזה אפשר להשיג לרוב רק בחברת דלתות שמבצעת את כל הליך ייצור הדלת כולל הזכוכית אצלה במפעל.

וכך, ניתן להזמין דוגמת דלת על הזכוכית מהמגוון הקיים או לעצב לכם דוגמא אישית. המשך הדוגמא  יתפשט על הדלת כולה או בחלקה וזאת על פי תכנון מעצב פניפ שידע להעביר את המסר דרך הדלת.