אדריכלי פנים בבדק בית2023-12-16T17:01:00+02:00

אדריכלי פנים בבדק בית

דירה שנערך בדק בית ע"י זוהרה קליין

חשיבות המעורבות של אדריכלי פנים בבדק בית

בקצב המסחרר של פרויקטים חדשים ברחבי הארץ, דיירים רבים רוכשים דירה ישירות מקבלן בין אם זו דירה ראשונה או שהינם משפרי דיור – ההתרגשות היא תמיד גדולה והציפייה לעבור לדירה גבוהה. אך לפני שאתם מקבלים מפתחות ומבצעים מעבר דירה , חשוב לדעת שיש אתגרים רבים בדרך. מעבר לעיכובים סטנדרטיים בתאריך הכניסה, יש את עניין בבדיקת בדק בית. בדיקה מקצועית ויסודית בידי אנשי מקצוע שהמבנה בכלל והדירה בפרט אכן מוכנים כבר למגורים. על פניו, נשמע כמו תהליך ביורוקרטי פשוט, אך בפועל מדובר בתהליך מורכב בו לוקחים בחשבון את מכלול המרכיבים השונים במבנה ובדירה ומעמידים אותם במבחן המציאות. בדק הבית חיוני הן לאישור המגורים אך גם לשקט הנפשי שלכם והיות ופעמים רבות קשה לסמוך על הקבלן או על הפועלים המבצעים את העבודה, לא תמיד הם נגישים עבורכם ולא בהכרח קשובים, מומלץ לערב מעצבי פנים בתהליך.

מדוע יש צורך בדיעה נוספת בתהליך בדק בית

מעצבי פנים /אדריכלי פנים מגיעים עם ניסיון מקצועי רב בבדיקת הבית והכנתו למגורים. יש להם את הידע שדרוש הן להנחיית המבצעים את העבודה כך שישימו לב גם לפרטים הקטנים ביותר מחיווט ועד אינסטלציה והם גם מסורים כך שהם יהיו נוכחים בשטח לפקח שהעבודה תעשה על הצב הטוב ביותר. החוש הביקורתי והידע המקצועי שלהם יחסכו מכם עיכובים בלתי צפויים וגם תוכלו לעבור לגור בדירה בראש שקט, כשאתם יודעים שמעבר לבדיקה השטחית של הקבלן המבצע או הפקח, קבלתם גם חוות דעת מקצועית נוספת מטעמכם. כמו כן, מעצב פנים / אדריכל פנים מגיע גם עם הטאץ' האסתטי וידע להתאים את השינויים, השדרוגים והתיקונים לסגנון המבוקש ולחזון העיצובי שנקבע מראש, מיקום השקעים, אריחי ריצוף, חיפויים ועוד.

על מה לשים דגש בעיצוב ובדק בית

מעצבת פנים מומלצת תבקר את כל עבודות הבנייה והפנים בדירה או הבית, וגם אם אתם סומכים על הקבלן, הרי שלפעמים מתוך חוסר תשומת לב לגימורים ישנה הזנחה שעלולה לגרום נזק רב בהמשך. למשל, הגבה לא תקנית של אריחים, מרווחים לא מדויקים בין נקודות חשמל, תעלות ניקוז שלא שולבו כמו שצריך ועוד. מעצב פנים יוכל לעבור על כל חלק וחלק בבית ולבחון מקרוב האם קבלתם את המקסימום האפשרי ולוודא שהבית שלכם אכן עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר עד הגימור האיכותי ביותר.

ליווי של מעצב פנים להשגת טופס 4

טופס 4 הינו טופס חיוני שעומד ביניכם לבין מעבר הדירה, כיוון שהטופס למעשה מאפשר את החיבור של הבניין לרשתות החשמל ורק הפקתו היא שמאפשרת אכלוס. היום, יותר מתמיד, מציבים קריטריונים מחמירים לצורך קבלת טופס 4 ולכן נדרשת המעורבות של מעצב פנים בתהליך בדק בית, כיוון שהנוכחות והביקורתיות שלו וגם הדאגה המסורה שכל הפרטים ימולאו כמו שצריך והגימורים אכן יקרו תאפשר הפקת טופס 4 על ידי המפקח האחראי. בטופס 4 ייבדקו, בין היתר, פרמטרים דוגמת תקינות מערכות סולריות, יציבות מבנה ומעצב פנים יסייע לכם בתהליך קבלת הטופס כך שתוכלו לעבור כמה שיותר מהר ובצורה הבטוחה והטובה ביותר לדירה או לבית החדש.