איך מעצבים חדר שינה בצורה נכונה?2021-03-13T11:15:46+02:00

מעצבי פנים

איך מעצבים חדר שינה בצורה נכונה? 

עיצוב בסגנון שנות ה 60

חדר השינה הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית, ולכן אנחנו מתעכבים על העיצוב שלו. זהו החדר שבו אתם מאפשרים לעצמכם להירגע מיום עמוס בעבודה וסידורים, לקרוא, לשחק בטלפון, לראות סדרה בנטפליקס ומעל לכול – לישון שנת לילה טובה, שכה חיונית לבריאותנו ולתפקודנו היום יומי. כאשר מדובר בחדר השינה שלכם, אין מקום לפשרות. אתם צריכים לשמור על חדר מסודר ומאוורר שנעים לישון בו. אבל מעל לכול, חשוב לעצב את חדר השינה שלכם בצורה נכונה.

5 טיפים לעיצוב חדר שינה נעים ומזמין

רוצים לקבל חדר שינה מפנק כמו בבית מלון, עד שאפילו אתם לא תזהו אותו? קבלו את כל מה שאתם צריכים לדעת על עיצוב חדרי שינה:

עניין של תאורה בחדר השינה.

ישנם אנשים שאוהבים להסתמך רק על תאורת התקרה הראשית בחדר השינה שלהם, ואינם דואגים להתקין גופי תאורה אחרים. ובכן, כשמדובר בעיצוב החדר, לא רצוי לשכוח את התאורה. מומלץ להוסיף גופי תאורה שונים לחדר כדי לתרום לנראות שלו. המצב האידאלי הוא כאשר יש לכם גופי תאורה משלושה מקורות: התקרה, השידה שליד המיטה והרצפה. תוכלו להכניס מנורת שולחן, להתקין נורה בתוך שקע החשמל ולהחליף את מנורת התקרה כשצריך. ברגע שתשלבו יותר אמצעי תאורה בחדר השינה, תראו איך החיים שלכם הופכים לקלים יותר. אם, לדוגמה, אתה רוצה להמשיך לקרוא והיא רוצה לישון, תוכל להדליק את מנורת הלילה הקטנה ולאפשר לה לנוח. ואם שניכם רוצים לראות את התכנית האהובה עליכם בטלוויזיה, תוכלו להשאיר את אור התקרה או לחלופין לכבות את כל האורות. באופן כללי, תאורה נכונה לא רק מוסיפה המון לעיצוב חדר השינה, היא גם הופכת אותו לנוח יותר ומתאים לשנת לילה ערבה.

כמובן, כל עוד אתם יכולים, ניתן לנצל את האור הטבעי המגיע מבחוץ. מסיבה זו, מומלץ להתקין חלונות גדולים בחדר השינה, כדי לאפשר לכמה שיותר אור להיכנס במהלך היום.

עיצוב חדר שינה יוקרתי

הציבו פתרונות אחסון טובים בחדר השינה.

חדר השינה שלכם צריך להיות נקי ומסודר, כדי לאפשר לכם מנוחה טובה. שידה קטנה ועמוסה בעיתונים ותמרוקים למשל, עלולה לטרוד את מנוחתכם ולהעניק מראה בלתי אסטטי. מטבע הדברים, יש לכם חפצים רבים לאחסן כמו בגדים מסוגים שונים, כלי איפור, מצעים ועוד. מסיבה זו חשוב לדאוג לארון גדול וארוניות. ניתן לבחור פתרונות אחסון מיוחדים לחדר השינה, כמו ארון עשוי מעץ או ארוניות לבנות בעיצוב נקי. בסופו של דבר, אלה הפריטים שיעזרו לכם לשמור על סדר בחדר השינה.

בוחרים בצבעים מרגיעים.

מרגישים שאתם צריכים לרענן קצת את הצבע בחדר השינה? במקרה זה מומלץ לבחור בצבעים בהירים על פני הכהים. לצבעים בהירים כמו לבן, ורדרד או לבנדר יש השפעה מרגיעה עלינו, והם גם מעניקים תחושת מרחב לחדר. כמובן, מומלץ להתאים את הצבעים לכלל הרהיטים בחדר. ניתן גם לשלב בעדינות בין צבעי הקיר, אך לא כדאי לעבור את השניים או שלושת הצבעים שבחרתם.

חדר שינה אלגנט

וילונות לתחושת אורך וגובה.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים אליהם לב בעת עיצוב חדר השינה הוא הווילונות שבהם אתם משתמשים. הווילונות נועדו לא רק ליופי ועיצוב, אלא גם לסינון קרני השמש המגיעות מבחוץ בייחוד אם אתם רוצים לתפוס תנומה בצהריים. מומלץ לבחור בווילונות בהירים המשתלבים עם הקירות והרהיטים. מעבר לכך, רבים תולים את הווילונות מתחילתו של החלון ועד הרצפה ובכך מחמיצים את האפקט שיש לווילונות על חדר השינה. במקום זאת, כדאי לתלות את הווילונות מהתקרה עצמה. בדרך זו, יתווספו תחושות של גובה ואורך לחדר השינה שלכם, והוא ייראה לגמרי אחרת.

מכפילים את הנפח בעזרת מראה.

לא רק צבעים בהירים יכולים להכפיל את הנפח של חדר השינה. מראה גדולה המותקנת על גבי דלת הארון או תלויה על הקיר עושה עבודה דומה. המראה מעצימה את תחושת המרחב בחדר השינה שלכם, ולא רק זה, אלא יש לה גם צד מאוד פרקטי. היא מאפשרת לכם להתארגן לעבודה או לאירוע בנוחות המרבית, כך שכשאתם מודדים בגד, אתם יכולים להביט בעצמכם במראה ולראות אם הוא מתאים לכם או שיש להחליפו.

עיצוב חדר שינה קלאסי

אם נסכם, ראינו כמה טיפים משמעותיים לעיצוב חדר שינה בצורה הנכונה. מעל לכל, חשוב לבחון את המגון הרחב של העיצובים הקיימים ולהתאים את העיצוב הנכון לחדר השינה הפרטי שלכם.