איך לבחור מעצבת פנים לבית שלכם?2021-08-02T23:16:39+03:00

מעצבי פנים

איך לבחור מעצבת פנים לבית שלכם?

עיצוב בית פרטי בקיסריה

אם יש לכם נכס פרטי משלכם כמו דירה או אפילו בית פרטי, אתם יודעים שיש לכם הזדמנות פז לעצב את הבית כמו שתמיד רציתם. תוכלו לרענן את האריחים במטבח, להדגיש את קווי המתאר ההנדסיים בסלון, להרחיב את החלונות בחדר השינה למעבר אוויר נעים מבחוץ או לשדרג את חדר האוכל.

העיצוב והסגנון תלוי בכם. אבל לפני שאתם סוגרים עבודות עם הקבלנים מומלץ לפנות לעוד אשת מקצוע אחת שיכולה לעזור לכם: מעצבת פנים.

מספר לא מועט של משפחות משתמשות בשירותי מעצבות פנים וזאת בשל המודעות הרבה לנושא עיצוב הבית, עד כדי שהנושא הפך לטרנד. יותר ויותר אנשים רוצים לחוות את החוויה של בית מעוצב ע"פ הטרנדים האחרונים והטכנולוגיה החדשה וזאת ע"פ תערוכות העיצוב החדשות ועולם הדיגיטל הנרחב המאפשר כניסה לעולם כה רחב.

עיצוב חדר רחצה בדירת קבלן

חשיבות מעצבת פנים בעיצוב בית מעוצב ופרקטי 

רבים מבין הלקוחות הפוטנציאלים אינם יודעים כיצד להתחיל במלאכת העיצוב, רבים לא יודעים ולא רוצים לקרוא תכניות מקצועיות באם זה תכניות אדריכליות, תכניות חשמל ואינסטלציה לחבר ביניהן או למצוא את הזמן לעסוק בהם, לעסוק בהתלבטויות השונות, לשלב את הטקסטורות והצבעים ועוד ועוד. ולכן פנייה למעצב פנים תהיה הצלה ולפעמים הליכה יד ביד עושה את ההבדל הקטן לבית מעוצב להפליא.
אחת כמה וכמה אם עוסקים בשיפוץ הבית חייבים מעצבת פנים, יש לזכור שהיא האינטרס שלכם במהלך השיפוץ ומייצגת אתכם מול בעלי המקצוע והחנויות השונות.

מעצבת פנים טובה תציע מגוון של פתרונות ורעיונות פונקציונליים ואופטימליים למבנה אותו מעצבים, יציע פתרונות אחסון שלא אחת חסר, יפנה לעיצוב וארגון החלל בצורה נכונה יותר, ימקם ויעצב את המטבח, יעדכן ויעבוד על תכנית האינסטלציה והחשמל המחודשים,יעבוד ויעצב את התאורה במרחב.

מעצבת פנים הכרחי כל מי שרוצה לשדרג את ביתו או את דירתו לדירה מעוצבת. הניסיון מלמד שמי שוויתר על שירותו של מעצבת פנים מקצועית שילם על כך ביוקר, ישנם מיקרים שלאחר כל הטעויות האפשרויות הזמינו הדיירים מעצב פנים , העבודה אכן נעשית כדי לתקן ונעשה לעבודה בלתי רצינית ולא פעם מתקבלת עבודה שאינה נכונה אם היו שוכרים את השירות מלכתחילה.

שיפוץ מטבח בבית פרטי

מעצבת פנים מומלצת ואיכותית

שנות הוותק של מעצבת פנים יסולא בפז עניין ההופך ליתרון משמעותי בעבודת עיצוב פנים מוקפד. זה ידע להבחין ביתרונות ובחסרונות ללא בזבוז זמן ומשאבים רבים את הנכס אותו הוא הולך לבצע, החומרים בהם היא תמליץ ותשתמש, תכניס את הטאץ' והפרספקטיבה הנכונה ותהפוך את הנכס מלימון ללימונדה.
בנוסף לא פחותה אזכיר כאן את החשיבות עולם הערכים הטובים שאתו מגיעה מעצבת פנים איכותית: מסירות, נתינה, קפדנות ושקדנות, בכך הוא מייצר ללקוח ערך מוסף רב.

מעצבת פנים איכותית תידע להפוך את החלומות שלכם למציאות על ידי הקשבה מרובה, תרגום לשפה תכנונית ועיצובית ולהגשימה ע"י שרטוטים ועבודה קפדנית ועבודת שטח מרובה והחשוב מכל הכנסת הפלפל והאופי לפרויקט, וזאת תוך כדי שמירה על תקציב שנקבע לכל אחד ואחד מלקוחותיו בצורה מאוזנת ומותאמת.

לכן צאו וחפשו את מעצבת הפנים המותאמת לכם טרום תחילת הפרויקט.

מדוע כל אחד צריך להתייעץ עם מעצבת פנים?

כל מי שמחליט לפנות למעצבת פנים לפני עיצוב הבית, נהנה מעיצוב בית מרהיב. דבר ראשון, גם אם אתם יודעים בדיוק איזה עיצוב אתם מחפשים לדירה, אין כמו להתייעץ עם אשר מקצוע אשר מבינה בתחום. אין תחליף לחשיבה היצירתית של המעצבת, אשר ראתה הרבה בתים בחייה, יודעת לבצע אפיון לקוח ותתאים לכם את העיצוב הטוב ביותר. שנית, כדי להוציא את תכנית העיצוב מן הכוח אל הפועל אתם זקוקים לתכנית אדריכלית מסודרת, בדיוק כזו שהמעצבת אחראית עליה. הידע שלה בעולם העיצוב מאפשר לה לערוך תוכנית מדויקת, לאחר ביצוע כל המדידות האפשריות ובחינת השטח. התכנית כוללת מאפיינים חושבים שיעזרו לקבלן השיפוצים בעבודות, והיא עונה על שאלות כמו באילו חומרים ישתמשו במהלך עבודות השיפוץ, מהי שיטת הבנייה וכדומה.

מעצבת פנים מיומנת משתמשת בטכנולוגיות משוכללות כדי להכין סקיצות שיעזרו ללקוח לראות את התמונה הכללית לפני שמתחילים בעבודה. ולבסוף, התייעצות עם מעצבת פנים לוקחת אתכם לכיוונים עיצוביים שונים, וגורמת לכם לגבש את הרעיון העיצובי שלכם. לאחר שיחה עם אשת המקצוע תגלו שקיימים מאפיינים עיצוביים שלא חשבתם עליהם.

חשמל חכם בפנטהאוז

9  טיפים לבחירת מעצבת פנים מעולה

לאחר שראינו את יתרונותיה הבולטים של מעצבת הפנים, עלינו לבחור את המעצבת הטובה ביותר עבור השטח הפרטי שלנו. קבלו את כל הטיפים לבחירת אשת מקצוע מובילה:

לכו עם הסגנון שלכם.

לאורך השנים גיבשתם לכם סגנון עיצובי, ולכן גם בעיצוב בית כדאי ללכת אתו. יכול להיות שאתם שמרנים יותר, אוהבי יופי ואסתטיקה ומעדיפים את העיצוב המודרני המינימליסטי. ואולי אתם דווקא מתחברים יותר אל הטבע ועיצוב כפרי יתאים לכם יותר. כך או כך, כדאי לבחון מראש את תיק העבודות של המעצבת ולראות אם אתם אוהבים את הסגנון שלה. רק אחרי שהתרשמתם ממנו, תוכלו לפנות למעצבת הפנים לשאלות והתייעצויות.

תעודות, הכשרות וניסיון – חובה!!!

כדי להיות מעצבת פנים, חשוב לעבור קורס למעצבים במטרה לקבל את ההכשרה המתאימה. בקורס נחשפים התלמידים למגוון רחב של טכניקות עיצוב ולנושאים שונים כמו שרטוט אדריכלי, שירטוט ממוחשב, פרספקטיבה וכדומה. הקורס נועד להכשיר את אנשי המקצוע של העתיד ולהעניק להם כלים משמעותיים שישמשו אותם בעבודה. כך שאם אתם רוצים ללכת על בטוח, כדאי לבקש לראות תעודות, וכמובן הניסיון עושה את כל ההבדל.

עיצוב חדר רחצה יוקרתי

אתם רוצים שמעצבת פנים מנוסה תתכנן את הבית.

בעיצוב פנים, כמו בכל תחום, קיימת עדיפות לבעלי ניסיון. לאורך השנים מפתחת מעצבת הפנים ראייה עיצובית מקצועית. כך שברגע שהיא נכנסת לבית מסוים, היא כבר יודעת מראש איך כדאי לעצב אותו. מתוך הניסיון האישי שלה, המעצבת יודעת איזה רעיון יעבוד ואיזה לא. היא זורמת עם הרעיונות של הלקוחות שלה ויודעת כמה הבית חשוב להם, ומצד שני דואגת להיות ריאלית ומעדכנת את הלקוח לגבי מה בר ביצוע ומה לא.

בקשו המלצות מלקוחות קודמים.

אחת הדרכים הבטוחות יותר לבחון מעצבת היא לבקש המלצות מלקוחות מרוצים. אם מדובר במעצבת פנים ששמה הולך לפנייה, היא לא תהסס לתת לכם טלפונים של לקוחות (באישורם, כמובן). לפעמים אף תוכלו לבקש רשות לבקר במקום ולראות את הבית המעוצב, כדי להתרשם מעבודתה של המעצבת הלכה למעשה. כמו כן, תמיד אפשר לחפש את שמה של המעצבת בגוגל וברשתות החברתיות.

מרגישים שאפשר לדבר עם המעצבת בחופשיות.

מכיוון שמעצבת הפנים עובדת הרבה עם אנשים, עליה להיות שירותית ואדיבה. כאשת מקצוע אמיתית היא יודעת שיש לה תפקיד חשוב בהגשמת החלום שלכם, בעשייה ובעובדה שתחזרו בסופו של יום לבית מרווח, נעים ונוח כפי שתמיד רציתם. אתם צריכים להרגיש בנוח לפנות אליה בכל שאלה – גם אם, למשל, סגרתם על עיצוב מסוים ואתם רוצים לשנות מעט את התכניות. מעצבת פנים שאכפת לה מהלקוח, תמיד תהיה קשובה ומבינה.

אדריכלות פנים פרויקט שרונה - אחרי

דעו על מה אתם משלמים.

זה לא סוד שפנייה למעצבת פנים דורשת מכם לשלם סכום כסף מסוים. אבל בסופו של דבר, אם מדובר במעצבת פנים טובה, היא דווקא תעזור לכם לחסוך בכסף ולבצע את עבודות העיצוב על הצד הטוב ביותר. כך, אנשים שבוחרים לעצב את הבית באופן עצמאי מגלים שהם מוציאים הרבה יותר כסף על עבודה בלתי נכונה, ולפעמים קוראים בדיעבד למעצבת הפנים כדי שתעזור להם לתקן את הנעשה. על כל פנים, מומלץ לבחון את המחירים בשוק לפני שאתם פונים למעצבת הפנים. כמו כן, אם כבר סוגרים עסקה עם מעצבת הפנים, מומלץ לבקש ממנה פירוט של הצעת המחיר: תכנון העיצוב, החומרים, שעות הייעוץ ועוד.

עם אילו אנשי מקצוע עובדת המעצבת?

מעצבת הפנים אינה עובדת לבד. כדי להפיק את הטוב ביותר ולהציע לכם את העיצוב המושלם, היא מתייעצת עם אנשי מקצוע אחרים ועומדת בקשר עם קבלנים, שיפוצניקים, אדריכלים, מהנדסים וכדומה. למעשה, היא המקשרת ביניכם לבין אנשי המקצוע האחרים, כך שכולם עובדים יחד על מנת להגשים את החלום העיצובי שלכם. על כל פנים, תוכלו לשאול את המעצבת בפגישה הראשונית עם מי היא עובדת בדיוק.

עומדת בלוח הזמנים שנקבע.

כדי להגיע לתוצאה הסופית של העיצוב המרהיב בבית שתמיד רציתם, צריך לעבור דרך ארוכה של תכנונים, שיפוצים, קצת רעש וגם אי סדר. כל אלה משבשים את השגרה היומית שלכם, וגם כשאתם יודעים שזה למטרה טובה, בסופו של דבר עליכם להיערך בהתאם. מסיבה זו חשוב לעקוב אחר לוח הזמני עם מעצבת הפנים. מעצבת מקצועית תדאג ליידע אתכם לגבי עיכובים בלתי צפויים.

חותמים על החוזה עם מעצבת הפנים.

זהו, אחרי שבחנתם מעצבות פנים שונות ומצאתם את המעצבת המתאימה לכם ביותר, הגיע הזמן לחתום על חוזה עבודה מסודר. רגע לפני החתימה, עיברו על כל הסעיפים, ודאו שהכול ברור לכם ושאלו שאלות למקרה שמשהו לא נראה לכם ברור דיו.

כך תתכוננו לפגישה הראשונה שלכם עם מעצבת הפנים

דיברתם עם מעצבת הפנים בטלפון? הרגשתם שיש כימיה טובה ביניכם וקבעתם פגישה בביתכם? זה הזמן לעשות קצת שיעורי בית. ראשית, למעצבת הפנים חשוב להבין מה בדיוק אתם רוצים לעשות. זה לא אומר שאתם צריכים לשרטט עכשיו גרפים ואיורים, אבל מומלץ לערוך לעצמכם את רשימת המשאלות העיצוביות שלכם. אז קחו דף ותתחילו לכתוב את כל השינויים שאתם רוצים לעשות בחדרים. שנית, אם הפגישה מתרחשת בבית שלכם, חשוב לסדר אותו לפני, על מנת שהמעצבת תוכל להתרשם מהחללים. כמו כן, אם אתם נמצאים בשלבי רכישת דירה, כדאי לקרוא למעצבת לפני תחילת השיפוצים, על מנת שתוכל לתכנן את העיצוב שלב אחר שלב.