איך לבחור מעצבת פנים לבית שלכם?2024-07-05T19:45:22+03:00

איך לבחור מעצבת פנים לבית ?

בחירת מעצבת פנים

מספר לא מועט של משפחות משתמשות בשירותי מעצבות פנים וזאת בשל המודעות הרבה לנושא עיצוב הבית, עד כדי שהנושא הפך לטרנד שאי אפשר לוותר.

זאת הזדמנות פז לעצב את הבית כמו שתמיד רציתם באם יש לכם נכס פרטי: דירה או בית פרטי, תוכלו לרענן את המטבח, להדגיש את קווי האופי והעיצוב בסלון, להרחיב את החלונות בחדר השינה למעבר אוויר נעים מבחוץ או לשדרג את חדר האוכל.

העיצוב והסגנון תלוי בכם. אבל לפני שאתם סוגרים עבודות עם הקבלנים מומלץ לפנות לעוד אשת מקצוע אחת שיכולה לעזור לכם והיא  מעצבת פנים.

היום יותר ויותר אנשים רוצים לחוות את החוויה של בית מעוצב ע"פ הטרנדים האחרונים והטכנולוגיה החדשה וזאת ע"פ תערוכות העיצוב החדשות ועולם הדיגיטל הנרחב המאפשר כניסה לעולם כה רחב כך שמעצבת פנים שתלווה אתכם יד ביד איננה עוד פריוילגיה אלא חובה היא.

לכן במאמר זה נעזור לכם להבין איך בוחרים מעצבת פנים שתהיה נגישה, נעימה, בעלת מקצוע מדויקת וקפדנית.

בחירת מעצבת פנים

חשיבות מעצבת פנים בעיצוב בית מעוצב ופרקטי

רבים מבין הלקוחות הפוטנציאלים אינם יודעים כיצד להתחיל במלאכת העיצוב, רבים לא יודעים ולא רוצים לקרוא תכניות מקצועיות באם זה תכניות אדריכליות, תכניות חשמל ואינסטלציה לחבר ביניהן או למצוא את הזמן לעסוק בהם, לעסוק בהתלבטויות השונות, לשלב את הטקסטורות והצבעים ועוד ועוד. ולכן פנייה למעצב פנים תהיה הצלה ולפעמים הליכה יד ביד עושה את ההבדל הקטן לבית מעוצב להפליא.

אחת כמה וכמה אם עוסקים בשיפוץ הבית חייבים מעצבת פנים, יש לזכור שהיא האינטרס שלכם במהלך השיפוץ ומייצגת אתכם מול בעלי המקצוע והחנויות השונות.

מעצבת פנים טובה תציע מגוון של פתרונות ורעיונות פונקציונליים ואופטימליים למבנה אותו מעצבים, יציע פתרונות אחסון שלא אחת חסר, יפנה לעיצוב וארגון החלל בצורה נכונה יותר, ימקם ויעצב את המטבח, יעדכן ויעבוד על תכנית האינסטלציה והחשמל המחודשים,יעבוד ויעצב את התאורה במרחב.

מעצבת פנים הכרחי לכל מי שרוצה לשדרג את ביתו או את דירתו לבית מעוצב. הניסיון מלמד שמי שוויתר על שירותו של מעצבת פנים מקצועית שילם על כך ביוקר, ישנם מקרים שלאחר כל הטעויות האפשרויות הזמינו הדיירים מעצב פנים, העבודה אכן נעשית כדי לתקן ונעשה לעבודה בלתי רצינית ולא פעם מתקבלת עבודה שאינה נכונה אם היו שוכרים את השירות מלכתחילה.

מעצבת פנים עושה סדר

מעצבת פנים מומלצת ואיכותית

שנות הוותק של מעצבת פנים יסולא בפז עניין ההופך ליתרון משמעותי בעבודת עיצוב פנים מוקפדת. זאת תדע להבחין ביתרונות ובחסרונות ללא בזבוז זמן ומשאבים רבים, החומרים בהם היא תמליץ ותשתמש, תכניס את הטאץ' והפרספקטיבה הנכונה ותהפוך את הנכס מלימון ללימונדה.

בנוסף לא פחותה נזכיר כאן את החשיבות עולם הערכים שאתו מגיעה מעצבת פנים איכותית: מסירות, נתינה, קפדנות ושקדנות, בכך היא מייצרת ערך מוסף רב.

מעצבת פנים איכותית תידע להפוך את החלומות שלכם למציאות על ידי הקשבה מרובה, תרגום לשפה תכנונית ועיצובית ולהגשימה ע"י שרטוטים ועבודה קפדנית ועבודת שטח מרובה והחשוב מכל הכנסת הפלפל והאופי לפרויקט, וזאת תוך כדי שמירה על תקציב שנקבע לכל אחד ואחד מלקוחותיה בצורה מאוזנת ומותאמת.

לכן צאו וחפשו מעצבת פנים המותאמת לכם טרום תחילת הפרויקט ובכך תרגישו הקלה שיש לכם עוד אדם מקצועי להתייעץ איתו ולקחת אתכם יד ביד ולעבור את המסע בקלות ובחן.

מדוע להתייעץ עם מעצבת פנים?

כל מי שמחליט לפנות למעצבת פנים לפני עיצוב הבית, נהנה מעיצוב בית מרהיב. דבר ראשון, גם אם אתם יודעים בדיוק איזה עיצוב אתם מחפשים לדירה, אין כמו להתייעץ עם אשת מקצוע אשר מבינה בתחומה היא וזאת עבודתה ביום יום.

אין תחליף לחשיבה היצירתית של המעצבת, אשר ראתה הרבה בתים בחייה, יודעת לבצע אפיון לקוח ותתאים לכם את העיצוב הטוב ביותר.

וכדי להוציא את תכנית העיצוב מן הכח אל הפועל אתם זקוקים לסט תוכניות מסודרת, בדיוק כזו שהמעצבת אחראית עליה. הידע שלה בעולם העיצוב מאפשר לה לערוך תוכנית מדויקת, לאחר ביצוע כל המדידות האפשריות ובחינת השטח. התכנית כוללת מאפיינים חשובים שיעזרו לקבלן השיפוצים בעבודותו, והיא תענה לכם על מגוון שאלות שיעלו לכם.

מעצבת פנים מיומנת משתמשת בטכנולוגיות משוכללות ומודרניות שתמיד מתחדשות, מבקרת בתערוכות והשתלמויות מרובות, וזאת בכדי להכין סקיצות שיעזרו ללקוח לראות את התמונה הכללית לפני שמתחילים בעבודה.

ולבסוף, התייעצות עם מעצבת פנים לוקחת אתכם לכיוונים עיצוביים שונים שלפעמים גם לא חשבתם עליהם, וגורמת לכם להתרגש, לגבש את הבית שלכם. לאחר שיחה עם אשת המקצוע תגלו שקיימים מאפיינים עיצוביים שלא חשבתם עליהם.

מעצבת פנים בהרצליה

10.  טיפים לבחירת מעצבת פנים

לאחר שראינו את יתרונותיה הבולטים של מעצבת הפנים, עלינו לבחור את המעצבת הטובה עבור השטח הפרטי שלנו.

קבלו את כל הטיפים לבחירת אשת המקצוע שתוביל אתכם:

1. לכו עם הסגנון שלכם!

לאורך השנים גיבשתם לכם סגנון עיצובי, ולכן גם בעיצוב בית כדאי ללכת אתו. יכול להיות שאתם שמרנים יותר, אוהבי יופי ואסתטיקה ומעדיפים את העיצוב המודרני המינימליסטי. ואולי אתם דווקא מתחברים יותר אל הטבע ועיצוב כפרי יתאים לכם יותר או אולי סגנון אקלקטי.

כך או כך, כדאי לבחון מראש את תיק העבודות/ אתר האינטרנט של המעצבת ולראות אם אתם מתחברים סגנון שלה. אחרי שהתרשמתם, תוכלו לפנות למעצבת לשאלות והתייעצויות ובכך תידעו עם היא בשבילכם - מותר גם להגיד לא.

2. תעודות, הכשרות וניסיון - חובה!!!

כדי להיות מעצבת פנים מקצועית, חובה ללמוד כמו בכל מקצוע רציני. לעבור אין סוף קורסים והשתלמויות תמידיים, במטרה לקבל את ההכשרה והכלים המשמעותיים שישמשו אותם בעבודתם. בלימודים נחשפים למגוון רחב של טכניקות עיצוב ולנושאים שונים ולפרספקטיבות ולמאפייני עיצוב שונים.

כך שאם אתם רוצים ללכת על בטוח, כדאי לבקש לראות תעודות, וכמובן בנוסף הניסיון עושה את כל ההבדל.

עיצוב חדר רחצה יוקרתי

3. מעצבת פנים מנוסה תתכנן את הבית!

בעיצוב פנים, כמו בכל תחום, קיימת עדיפות לבעלי ניסיון. לאורך השנים מעצבת פנים מפתחת ראייה מרחבית עיצובית ומקצועית.
כך שברגע שהיא נכנסת לבית מסוים, היא כבר יודעת מראש איך כדאי לעצב אותו. מתוך הניסיון האישי שלה, יודעת איזה רעיון יעבוד ואיזה לא. היא זורמת עם הרעיונות של הלקוחות שלה, ויודעת כמה הבית חשוב להם ושומרת על כך באדיקות, ומצד שני דואגת להיות ריאלית ומעדכנת את הלקוח לגבי מה בר ביצוע ומה לא - לא הכל אפשרי.

4. בקשו המלצות מלקוחות קודמים

אחת הדרכים הבטוחות יותר לבחון מעצבת היא לבקש המלצות מלקוחות מרוצים. אם מדובר במעצבת פנים ששמה הולך לפנייה, היא לא תהסס לתת לכם טלפונים של לקוחות (באישורם כמובן). לפעמים אף תוכלו לבקש רשות לבקר במקום ולראות את הבית המעוצב, כדי להתרשם מעבודתה של המעצבת הלכה למעשה. כמו כן, תמיד אפשר לחפש את שמה של המעצבת בגוגל וברשתות החברתיות.

5. מרגישים שאפשר לדבר עם המעצבת בחופשיות?

מכיוון שמעצבת הפנים עובדת עם אנשים רבים, עליה להיות שירותית ואדיבה. כאשת מקצוע אמיתית היא יודעת שיש לה תפקיד חשוב בהגשמת החלום שלכם, בעשייה ובעובדה שתחזרו בסופו של יום לבית מרווח, נעים ונוח כפי שתמיד רציתם.

אתם צריכים להרגיש בנוח לפנות אליה בכל שאלה - גם אם למשל, סגרתם על עיצוב מסוים ואתם רוצים לשנות מעט את התכניות.

והחשוב מכל: מעצבת פנים שאכפת לה מהלקוח, תמיד תהיה קשובה ומבינה.

6. דעו על מה אתם משלמים!

זה לא סוד שפנייה למעצבת פנים דורשת מכם לשלם תשלום מסוים. אבל בסופו של דבר, אם מדובר במעצבת פנים טובה, היא דווקא תעזור לכם לחסוך בכסף ולבצע את עבודות העיצוב על הצד הטוב ביותר. כך, אנשים שבוחרים לעצב את הבית באופן עצמאי מגלים שהם מוציאים הרבה יותר כסף על עבודה בלתי נכונה, ולפעמים קוראים בדיעבד למעצבת הפנים כדי שתעזור להם לתקן את הנעשה.

על כל פנים, מומלץ לבחון את המחירים בשוק לפני שאתם פונים למעצבת הפנים. כמו כן, אם כבר סוגרים דיל עם מעצבת פנים, מומלץ לבקש ממנה פירוט של הצעת המחיר: תכנון העיצוב, החומרים, שעות הייעוץ ועוד.

7. עם אילו אנשי מקצוע עובדת מעצבת פנים?

מעצבת הפנים אינה עובדת לבד, כדי להפיק את המיטב ולהציע לכם את העיצוב המושלם, היא מתייעצת עם אנשי מקצוע אחרים ועומדת בקשר עם קבלנים, שיפוצניקים, אדריכלים, מהנדסים וכדומה. למעשה, היא המקשרת ביניכם לבין אנשי המקצוע האחרים, כך שכולם עובדים יחד על מנת להגשים את החלום העיצובי שלכם. על כל פנים, תוכלו לשאול את המעצבת בפגישה הראשונית עם מי היא עובדת ובכך יהיה לכם מושג מי יכנס אליכם הביתה ואת היקף העבודה.

עיצוב פנים שילוב חומרים

8. עמידה בלוח זמנים

כדי להגיע לתוצאה הסופית של העיצוב המרהיב בבית שתמיד רציתם, צריך לעבור דרך ארוכה של תכנונים, שיפוצים, קצת רעש וגם אי סדר.

כל אלה משבשים את השגרה היומית שלכם, וגם כשאתם יודעים שזה למטרה טובה, בסופו של דבר עליכם להיערך בהתאם. מסיבה זו חשוב ליצר עימה ועקוב אחר לוח הזמני עם מעצבת הפנים. מעצבת מקצועית תדאג ליידע אתכם לגבי גם בעיכובים בלתי צפויים.

9. חתימת חוזה עם מעצבת פנים

זהו, אחרי שבחנתם מעצבות פנים שונות ומצאתם את היחיה המתאימה לכם, הגיע הזמן לחתום על הסכם עבודה מסודר ומפורט. רגע לפני החתימה, עברו על כל הסעיפים, ודאו שהכול ברור לכם ושאלו שאלות למקרה שמשהו לא נראה לכם ברור דיו.

10. סיכום בחירת מעצבת הפנים

דיברתם עם מעצבת פנים בטלפון? הרגשתם שיש כימיה ואינטרקציה טובה ביניכם, קבעתם פגישה בביתכם.

זה הזמן לעשות קצת שיעורי בית. ראשית, למעצבת הפנים חשוב להבין מה בדיוק אתם רוצים לעשות ואת היקף העבודה. זה לא אומר שאתם צריכים לשרטט עכשיו גרפים ואיורים, אבל מומלץ לערוך לעצמכם את רשימת המשאלות העיצוביות שלכם.

אז קחו דף ותתחילו לכתוב את כל השינויים שאתם רוצים לעשות בחדרים. שנית, אם הפגישה מתרחשת בבית שלכם, חשוב לא לסדר אותו לפני, על מנת שהמעצבת תוכל להתרשם מהבלאגן ומהחללים. כמו כן, אם אתם נמצאים בשלבי רכישה, כדאי לקרוא למעצבת פנים לפני הרכישה הסופית וגם איתה תוכלו להתיעץ על הפוטנציאל בבית, על מנת שתוכל לתכנן את העיצוב שלב אחר שלב.

ועכשיו לעבודה, מוזמנים להתקשר או סתם להתיעות טלפונית.

מעצבת פנים בתים שכייף לגור בהם